در بیانیه وزارت دفاع به‌مناسبت سالرور تشکیل سپاه مطرح شد؛

عزم وزارت دفاع برای تجهیز سپاه به پیشرفته‌ترین ادوات دفاعی

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح همزمان در بیانیه‌ای بر عزم این وزارتخانه برای تجهیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پیشرفته‌ترین ادوات دفاعی، تأکید کرد.
کد خبر: ۵۸۴۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷ - 22April 2023

عزم وزارت دفاع برای تجهیز سپاه پاسداران به پیشرفته‌ترین ادوات دفاعیبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح همزمان با دوم اردیبهشت سالروز تصویب تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوم اردیبهشت سالروز تصویب تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهادی برآمده از مکتب اسلام و آرمان‌های اصیل انقلاب است که بی تردید از بدو انقلاب اسلامی تاکنون نقش‌های خطیر و مسئولیت‌های سنگین بر دوش داشته است. سپاه در این سال‌ها بازوی پرتوان و کارآمد برای ولایت، سدی پولادین در برابر دشمنان انقلاب و ملت ایران و تکیه‌گاهی مطمئن در بحران‌ها، بلایا طبیعی و حوادث بوده است. این تشکیلات انقلابی محدود در مرز‌های ایران اسلامی نمانده است؛ بلکه در هر جای عالم صدای مظلومی به گوش رسیده، شتابان به یاری آنان شتافته است و امروز به حق الگویی راستین برای جوانان و رزمندگان جهان اسلام است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تأسیس مأمن و محل جوانان انقلابی، پرشور، متدین، با اراده، تحول خواه، زمان‌شناس، آرمانگرای مکتبی و اندیشمند بوده و ثمره این حضور، ابتکار، نوآوری، خطرپذیری، پویایی، حضور مسئولانه در همه سنگر‌های فداکاری، ازجان گذشتگی و عبور از موانع بوده است.

این نهاد انقلابی، مؤثر و تعیین‌کننده در معادلات منطقه و جهانی و برهم زننده نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان فرامنطقه‌ای بوده است و ترور فرماندهان، تحریم‌ها و هجمه‌های رسانه‌ای علیه آنان اوج حقد و کینه و عصبانیت از توانمندی، پیشرفت و موفقیت و الگو شدن آن است.

امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوج بالندگی است و نه‌تنها در ماموریت‌ها و تکالیف خود پیش رونده است؛ بلکه قوه محرکه و پیش‌برنده در کشور است و این مرهون فرهنگ متعالی و اسلامی؛ جهاد، شهادت و مسئولیت‌پذیری در سپاه است.

یاد و راه شهیدان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌ویژه سید و سالار شهیدان مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر فرماندهان شجاع و همرزمان شهیدشان را گرامی می‌داریم و به خانواده معزز و مکرم شهدا، جانبازان و ایثارگران ادای احترام می‌کنیم.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ضمن تبریک این روز مبارک به همه آحاد ملت شریف ایران و نیرو‌های مسلح به‌ویژه فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران، بر خود فرض می‌داند که از این نهاد راهبردی به‌عنوان جلوه اقتدار انقلاب اسلامی حمایت کرده و به‌روز‌ترین تولیدات و تجهیزات و فناوری‌های مختلف پیشرفته خود را در اختیار آن قرار دهد و در جهت رفع نیاز‌های آن از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها