در همایش علمی شخصیت شهید صیاد شیرازی مطرح شد؛

مشاور فرمانده معظم کل قوا: نقش مؤثر شهید صیاد شیرازی در تعالی نیرو‌های مسلح/ صیاد و حاج قاسم الگویی برای جوانان هستند

امیر سرتیپ «هاشمی» گفت: شهید صیاد شیرازی در رشد و تعالی نیرو‌های مسلح نقش مؤثری ایفا کرد که این نشأت گرفته از ولایتمداری محض وی بود.
کد خبر: ۵۸۵۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳ - 25April 2023

صیاد شیرازی در احیای نیرو‌های مسلح نقش موثری ایفا کرد‌به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «سید حسام هاشمی» مشاور فرمانده معظم کل قوا امروز (سه‌شنبه) در همایش علمی پیرامون شخصیت شهید «صیاد شیرازی» که در دانشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی برگزار شد، با اشاره به گذشت ۲۴ سال از شهادت سپهبد صیاد شیرازی اظهار داشت: بخش‌های‌ مختلف نیرو‌های مسلح کشورمان، صیاد شیرازی را از خود می‌دانستند و این به دلیل علاقه‌ای بود که آن‌ها به این شهید داشتند؛ از سوی دیگر هرچند تاکنون صد‌ها کتاب و مقاله نوشته شده، اما هنوز هم جا برای این‌کار وجود دارد؛ زیرا وی و شهید سلیمانی الگو و نمونه‌ای برای جوانان هستند.

امیر هاشمی افزود: از زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، صیاد شیرازی به فکر سازماندهی «ارتش انقلابی» و حفظ آن بود؛ او در عمل نیز همواره ثابت‌قدم بود؛ البته «سروان صیاد شیرازی» اول انقلاب با «سرتیپ صیاد شیرازی» که بازرسی ستاد کل را تشکیل داد به لحاظ رشد علمی، دانشی و تجربی تفاوت بسیاری داشت.

وی ادامه داد: صیاد در سه سالی که در ستاد کل نیرو‌های های مسلح حضور داشت در احیا، رشد و تعالی نیرو‌های مسلح نقش مؤثری ایفا کرد و این هم نشأت گرفته از ولایتمداری محض وی بود؛ برای وحدت ارتش و سپاه هم از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کرد و برای رفع مشکلات مردم نیز تلاش می‌کرد؛ بدین‌صورت که چنانچه شخص گرفتاری پیش او می‌رفت، برای حل مشکل آن شخص از آبروی خود گرو می‌گذاشت.

مشاور فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: در دانشگاه عالی دفاع ملی باید برای بزرگانی چون شهیدان صیاد شیرازی و سلیمانی برنامه‌ها و سخنرانی‌های بسیاری برگزار شود.

امیر هاشمی خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ دفتر یادداشت روزانه شهید صیاد در اختیار بنده است و مابقی آن در اختیار دفتر فرماندهی کل قوا قرار دارد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها