وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

غربی‌ها با ارسال تسلیحات به اوکراین به‌دنبال فرسایشی‌شدن جنگ هستند

آمیر آشتیانی گفت: آمریکا و برخی از کشور‌های غربی با تداوم حمایت نظامی و ارسال تسلیحات به اوکراین به دنبال فرسایشی شدن جنگ هستند.
کد خبر: ۵۸۵۵۸۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰ - 27April 2023

غرب با ارسال تسلیحات به اوکراین به‌دنبال فرسایشی‌شدن جنگ هستندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در دیدار با «ویکتور خرنینگ» وزیر دفاع جمهوری بلاروس با اشاره به اینکه جمهوری بلاروس از جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است، گفت: این موضوع نشان دهنده علاقه ایران به توسعه و تحکیم روابط فی‌مابین در تمامی حوزه‌ها از جمله در عرصه دفاعی و نظامی می‌باشد.

وی ادامه داد: تعاملات و همکاری‌های دو کشور ایران و بلاروس در مسائل مهم جهانی و منطقه‌ای از جمله در اجلاس شانگهای، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و سازمان ملل متحد رو به پیشرفت است.

امیر آشتیانی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور بلاروس به تهران و تاکید بر ارتقاء روابط و همکاری دو جانبه به سطح راهبردی افزود: این تعاملات چشم انداز آتی روابط را روشن‌تر می‌سازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد‌های مداخله جویانه و یکجانبه گرایانه آمریکا و برخی کشور‌های غربی تصریح کرد: این مسائل علاوه بر افزایش درگیری‌ها و ناامنی در مناطق مختلف جهان به یک سنت و رویه غلط نیز تبدیل شده است.

وزیر دفاع تاکید کرد: آمریکا و برخی از کشور‌های غربی با تداوم حمایت نظامی و ارسال تسلیحات به اوکراین به دنبال فرسایشی شدن جنگ هستند.

امیر آشتیانی با اشاره به مواضع روشن ایران در مسائل مختلف منطقه‌ای و جهانی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه تلاش دیپلماتیک که منجر به حل مسالمت آمیز مناقشات در اوکراین شود حمایت می‌کند.

وی در پایان با بیان سیاست تحریمی آمریکا و هم‌پیمانانش علیه کشور‌های مستقل از جمله جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس بر تقویت راهکار‌های دو جانبه برای توسعه و گسترش مناسبات دو کشور تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، ویکتور خرنینگ وزیر دفاع جمهوری بلاروس نیز در این دیدار با بیان اینکه روابط بلاروس با جمهوری اسلامی ایران برای این کشور ارزشمند و مغتنم است گفت: روابط دیپلماتیک ایران و بلاروس قدمتی بیش از ۳۰سال دارد و در این مدت توانسته ایم همکاری خوبی داشته باشیم.

وی افزود: یکی از عناصر تشکیل دهنده ایران، فرهنگ و ارزش‌های این کشور است که ارزشمند ترینِ آن انقلاب اسلامی است.

وزیر دفاع بلاروس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست در کنار فشار‌ها و تحریم‌های بین المللی یک کشور قوی و مستحکم در نظام بین الملل ایجاد کند و سیاست خارجی با ثباتی را پیگیری نموده و به حق خودش پافشاری کند.

وی با بیان اینکه هر دوکشور ایران و بلاروس به دنبال چند جانبه گرایی و احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشور‌ها هستند افزود: سیاست تحریم علیه هر دو کشور سیاست شکست خورده است.

در پایان این دیدار، وزرای دفاع ایران و بلاروس بر تداوم همکاری بین دو کشور تاکید کردند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار