پیام تبریک فرماندهان «نهاجا» و «نپاجا» به‌مناسبت روز معلم

امیر سرتیپ واحدی و امیر سرتیپ صباحی‌فرد در پیام‌هایی جداگانه سالروز شهادت شهید مطهری و روز معلم را گرامی داشتند.
کد خبر: ۵۸۶۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷ - 02May 2023

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «حمید واحدی» فرمانده نیروی هوایی ارتش و امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در پیام‌هایی جداگانه، ۱۲ اردیبهشت روز معلم را به معلمان و جامعه علمی کشور تبریک گفتند.

متن پیام امیر واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ن والقلم و ما یسطرون

خداوند سبحان به آدم ابوالبشر اسماءالحسنی را آموخت تا او را بر فرشتگان برتری دهد و این‌گونه شأن آموزگار را به فرزندان آدم یادآور شود.

۱۲ اردیبهشت روز معلم، روز راهبران و رازآموزانی است که اسرار عالم روحانی و چیستی عظیم هستی را به زبان ساده ترجمه نمودند و چراغ اندیشه را در پیش پای نوجویان برافروختند.

جان آدمی برای بالندگی و برومندی ناگزیر از دست یازیدن به دامان پیامبران وحی و پیام‌آوران عقل است.

آموزگاران و معلمان، رسول عقل و راهگشایان طریق بلند تعالی آدمی هستند تا دستان کوتاه خاکیان را با دستیاری خرد به آستان بلند روحانیان برسانند و این امر، میسر نیست، مگر به دلسوزی و مراقبت و همیاری و ادب.

نیروی هوایی مدیون معلمانی است که دل در گرو سربلندی و آزادی این سرزمین داشته و دارند تا امتداد افق روشن جمهوری اسلامی ایران در مسیر شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی به طلوع خورشید یگانه منجی عالم بشریت و وعده صادق حکومت مستضعفان بیانجامد.

در این روز خجسته برای همه معلمان سرزمین‌مان به‌ویژه پیشکسوتان ارجمند و فداکاری که خاک پاک وطن، بوسه بر گام مروت‌شان می‌زند، از خداوند متعال طول عمر قرین صحت و سلامت مسئلت می‌نمایم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش
سرتیپ خلبان حمید واحدی»

همچنین در متن پیام امیر صباحی‌فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لا یَعْلَمُونَ (زمر آیه ۹)

جایگاه و منزلت تعلیم و تربیت توفیقی ارزنده از جانب پروردگار سبحان و معصومین الهی بوده و از این روست که معلمان پایه و اساس تحول و پیشرفت هر جامعه‌ای هستند.

جامعه علمی کشور به‌ویژه استادان و معلمان، بامطالعه و تلاش بی‌وقفه، توانسته‌اند شاگردان و دانش‌آموزان خود را به سمت دانشمندان، پژوهشگران و انسان‌هایی بااخلاق و ارزش‌های اجتماعی قوی هدایت کنند.

معلمان برای رشد و تربیت کودکان، نوجوانان و جوانان، دغدغه‌های خود را به‌طور کامل کنار گذاشته و تلاش می‌کنند تا با تدریس مفاهیم علمی و ارزش‌های اجتماعی، آینده بهتری را برای دانش‌آموزان رقم بزنند.

معلمی در واقع شغل نیست، عشق و هنر است، هنر آموختن هر آنچه سال‌ها با سعی و تلاش اندوخته است.

نقش معلمی به‌اندازه‌ای از جایگاه والایی برخوردار است که حضرت امام جعفر صادق (علیه‌السلام) معلمی را برتر از شهادت می‌دانند و می‌فرمایند: هنگامی‌که روز قیامت شود، خداوند تمام انسان‌ها را جمع می‌کند و چون ترازوی اعمال نهاده شد و خون شهیدان را با مرکب قلم عالمان و معلمان بسنجند، ارزش مرکب آنان بر خون شهیدان فزونی خواهد داشت.

اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز شهادت مرد علم و ادب استاد مرتضی مطهری، این روز خجسته را که به نام معلم مزیّن گشته بر تمامی استادان و معلمان سرزمینم تبریک عرض نموده و از پروردگار سبحان توفیق روزافزون شما عزیزان را که مایه امید ملت و کارآمدی نسل‌های آینده در تمامی امور هستید مسئلت دارم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
سرتیپ ستاد علیرضا صباحی‌فرد»

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار