در همایش تجلیل از اساتید و معلمان برتر آجا مطرح شد؛

سرلشکر موسوی: ارتش بر پایه یک سازمان یادگیرنده طراحی شده است/ افتخار فرماندهان ارتش بعد از خاتمه فرماندهی باید معلمی باشد

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ارتش سازمانی است که همه اوقات و مکان‌هایش کلاس آموزشی است و بر اساس یک سازمان یادگیرنده طراحی شده است، گفت: همه افتخارات و موفقیت‌هایی که ارتش به دست آورده نتیجه و پیامد تلاش‌های تربیتی و آموزشی است.
کد خبر: ۵۸۷۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸ - 06May 2023

تمامی افتخارات و موفقیت‌های ارتش نتیجه تلاش‌های تربیتی و آموزشی استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در چهارمین همایش سراسری تجلیل از اساتید و معلمان برتر آجا که صبح امروز (شنبه) در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و به‌صورت وبیناری در ۳۰ یگان آجا در سراسر کشور برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله شهید مرتضی مطهری و روز معلم، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر معلمان با ایشان اظهار داشت: در حالی که بیش از ۴۰ سال از شهادت شهید استاد مطهری می‌گذرد، رهبر انقلاب توصیه کردند که آثار استاد مطهری را مطالعه کنید. این فرمایشات معظم‌له یعنی نه‌تنها آثار استاد مطهری قدیمی نشده، بلکه هنوز به‌روز بوده، همان حلاوت و تازگی را دارد و می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

سرلشکر موسوی در ادامه گفت: همه ما قبول داریم که تربیت و آموزش بستر و سازنده رفتارهاست؛ بنابراین همه افتخارات و موفقیت‌هایی که ارتش به دست آورده، نتیجه و پیامد تلاش‌های تربیتی و آموزشی است.

وی افزود: اما آنچه که انجام شده و انجام می‌شود، تمام توان و ظرفیت ارتش نیست؛ ارتش قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی دارد که می‌تواند جایگاه او را بسیار بالاتر از این جایی که امروز قرار دارد، ببرد و برای به‌روز بودن و برای اطمینان از موفقیت قطعی در انجام مأموریت، باید به جایگاه لازم و در شأن ارتش جمهوری اسلامی ایران رسید.

فرمانده کل ارتش عنوان کرد: شما انتظار دارید که همرزمانی مؤمن، بصیر، انقلابی، مردمی، باسواد، ماهر، کاربلد، کارآمد، آماده، پا در رکاب، دارای اشراف به وظیفه و حیطه عمل داشته باشید؛ همه این‌ها در بستر تربیت و آموزش به دست می‌آید.

امیر موسوی اظهار داشت: تربیت و آموزش منحصر در کلاس و کارگاه آموزشی هم نیست؛ البته اصل و اساس و مهمترینش آنجاست، همه ما در آن واحد معلم و شاگرد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: ارتش سازمانی است که همه اوقات و همه مکان‌هایش کلاس آموزشی است و بر اساس یک سازمان یادگیرنده طراحی شده است؛ اما همین یادگیرندگی هم هنوز همه قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خود را نشان نداده است.

فرمانده کل ارتش افزود: در سازمان ارتش چرخه یادگیرندگی آنگاه کامل می‌شود که همه افراد، اجزا و نظام‌ها معطوف به اثربخشی شوند. اینکه این حرفی که می‌زنیم، رفتاری که داریم، متنی که می‌نویسیم، کتابی که توصیه به مطالعه می‌کنیم، و این تمرین را که انجام می‌دهیم، نتیجه‌اش روی زمین چیست؟ این فردی که تربیت می‌کنیم این آموزش که می‌دهیم نتیجه‌اش با آن انتظاری که از ارتش و آحاد کارکنان ارتش داریم، آیا تطابق دارد؟

سرلشکر موسوی گفت: برای رسیدن به اهداف آموزشی، در همه جای ارتش باید بهترین‌ها برای مراکز و کادر آموزشی انتخاب شوند؛ یعنی مراکز آموزشی جای افرادی است که بهترین هستند؛ البته ممکن است فردی بهترین باشد، اما در عین حال در عملیات یا جای دیگری بوده، ولی آموزشی نباشد. رفتار همه مسئولان ارتش، اعم از رفتار معنوی و مادی هم باید بر این مبنا باشد؛ هم مزایای مادی هم توجه معنوی.

فرمانده کل ارتش عنوان کرد: برای همه، خدمت کردن در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها باید افتخار و امتیاز باشد، و فرمانده کل ارتش باید افتخار کند که بعد از خاتمه مدت فرماندهی یک صندلی برای معلمی در دافوس یا در دانشگاه داشته باشد.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار