در فرودگاه عمان مطرح شد؛

سرلشکر باقری: مسائل منطقه و توسعه همکاری‌های امنیتی محور گفت‌وگوها در سفر به عمان است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: مسائل منطقه و راه‌های توسعه صلح و همکاری، امنیت و آرامش در منطقه از محورهای مورد گفت‌وگو در سفر به عمان خواهد بود.
کد خبر: ۵۸۷۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰ - 07May 2023

مسائل منطقه و توسعه همکاری‌های امنیتی محور گفت‌وگوها در سفر به عمان استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستادکل نیروهای مسلح به همراه هیئت عالیرتبه نظامی ساعتی پیش مورد استقبال رسمی دریاسالار ستاد «عبدالله بن خمیس الرئیسی» رئیس ستاد نیروهای مسلح سلطنت عمان، علی نجفی سفیر جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مقامات نظامی این کشور قرار گرفت.

سرلشکر باقری در ابتدا ضمن خرسندی از دعوت همتای خود دریاسالار ستاد عبدالله بن خمیس الرئیسی به کشور عمان، اظهار داشت: سال‌های طولانی و بعد از چند دوره رفت و آمدهای گروه‌های دوستی در دو کشور، فرصتی شد که در این سطح این سفر صورت بگیرد و همکاری‌های نیروهای مسلح دو کشور را مورد بحث قرار خواهیم داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: قطعاً این سفر در جهت توسعه همکاری‌ها و پیشبرد صلح و دوستی در منطقه تأثیرات به‌سزایی خواهد داشت و در این سفر با فرماندهان نیروهای مسلح و سایر مقامات سیاسی کشور عمان ملاقات خواهم داشت.

وی با تأکید بر اینکه همکاری‌های دوجانبه بین دو نیروی مسلح ایران و عمان مورد بحث قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: مسائل منطقه و راه‌های توسعه صلح و همکاری و امنیت و آرامش در منطقه از دیگر محورهای مورد گفت‌وگو قرار خواهد بود.

براساس این گزارش، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، رئیس ستادکل نیروهای مسلح را در این سفر همراهی خواهد کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها