فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص)‌ تهران بزرگ:

نقش‌آفرینی بسیج در زمینه امر‌ به‌ معروف و نهی از منکر/ قانون‌شکنان در اکثریت نیستند

سردار سرتیپ «حسن‌زاده» گفت: همان‌گونه که در معابر و اماکن عمومی بر رعایت قانون عفاف و حجاب تأکید داریم، باید در ادارات هم با در نظر گرفتن شرایط خاصی، اقدامات لازم را برای اجرای این قانون انجام دهیم.
کد خبر: ۵۸۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶ - 09May 2023

سردار حسن‌زادهبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «حسن حسن‌زاده» فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ صبح امروز (سه‌شنبه) در همایش دبیران امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج ادارات و وزارتخانه‌ها، اظهار داشت: دشمنان ما در سال گذشته علی‌رغم همه برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده بودند، تلاش‌های آن‌ها به واسطه رهبری فرمانده معظم کل قوا، بصیرت مردم و اقدامات بسیجیان بی ثمر ماند؛ اما هرچند در یک سنگر شکست خوردند، ولی تلاش خود را مضاعف کردند و با اقداماتی که انجام دادند در حوزه حجاب و عفاف جرأت یافتند و اقداماتی را در راستای مطامع خود انجام دادند.

سردار حسن‌زاده با بیان اینکه نمی‌توانیم در رابطه با عفاف و حجاب بی‌تفاوت باشیم و از طرفی هر اقدامی هم باید همراه با هوشمندی و درایت انجام شود، گفت: ۴۴ سال است که یاد گرفتیم وقتی با مشکلی مواجه می‌شویم، باید تمام تمرکز خود را برای رفع آن بگذاریم؛ لذا در این رابطه هم باید همین‌گونه عمل کنیم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) ادامه داد: به عبارت دیگر، هر کجا با تهدیدی روبه‌رو شدیم و خوب عمل کردیم، آن تهدید فرصت‌های بسیاری را برای ما به وجود آورده است؛ بر این اساس در مواجهه با تهدید مورد اشاره هم چنانچه خوب عمل کنیم، با اخلاص و درایت وارد شویم و عجله‌ای در کار نباشد، بهترین و بزرگترین فرصت‌ها نصیب کشورمان می‌شود.

وی افزود: پیش‌تر میسر نبود که در این عرصه وارد شویم، اما یک هفته‌ای است که در برخی مراکز تجاری، مترو و معابر، بسیجی‌ها با رعایت ادب و احترام به کسانی که شئون عفاف و حجاب را رعایت نمی‌کنند، تذکرات زبانی می‌دهند و این موجب شده تا مشوّقان بی‌حجابی در فضای مجازی از چنین حرکتی به‌شدت عصبانی شوند.

سردار حسن‌زاده اضافه کرد: این حضور وقتی با نهایت صبر صورت گیرد، توفیقات بسیاری را برای مجموعه نظام در پی دارد؛ مانند حرکت بسیجیان در مقابله با اغتشاشات سال گذشته که براساس تدبیرِ صورت گرفته از سلاح گرم برای مقابله استفاده نکردیم و این در نهایت باعث سربلندی نظام شد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با بیان اینکه چنانچه اینگونه رفتار کنیم، این خاکریز دشمن هم شکسته می‌شود، گفت: دشمنان مردم ایران و نظام اسلامی این‌گونه وانمود می‌کنند که معابر و اماکن عمومی در تسخیر بی‌حجاب‌هاست؛ در حالی که این افراد قانون‌شکن در اکثریت نیستند.

وی تأکید کرد: همان‌گونه که در معابر و اماکن عمومی بر رعایت قانون عفاف و حجاب تأکید داریم، باید در ادارات هم به شکلی که مختص شرایط خودش است، اقدامات لازم را برای اجرای قانون عفاف و حجاب انجام دهیم که اولین اقدام تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر به ریاست هر دستگاه به دبیری بسیج است؛ از سوی دیگر در این رابطه باید فعال و هوشیارانه عمل کرد.

سردار حسن‌زاده با بیان اینکه کمک به دستگاه مربوطه باید با رعایت ضوابط لازم و خویشتن‌داری باشد، عنوان کرد: در این رابطه باید اول خود دستگاهی که خدمات ارائه می‌دهد با درایت، نهایت صبر و به دور از برخورد سلبی، لزوم رعایت قانون یادشده را به مراجعین یادآور شوند؛ البته هم‌زمان با این‌ها باید نسبت به تشریح اهداف دشمن نیز اهتمام جدی داشته باشیم و ضوابط و قانو‌ن‌مداری را به کارکنان دستگاه‌ها گوشزد کنیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار