فرمانده نیروی هوافضای سپاه:

اردو‌های راهیان پیشرفت گامی مؤثر در راستای جهاد تبیین است

سردار حاجی‌زاده گفت: برپایی اردو‌های راهیان پیشرفت و آشنایی نسل جوان با پیشرفت‌های کشور، گامی مهم و مؤثر در راستای جهاد تبیین و معرفی دستاورد‌های انقلاب اسلامی است.
کد خبر: ۵۸۸۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷ - 09May 2023

اردو‌های راهیان پیشرفت گامی موثر در راستای جهاد تبیین استبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قم، سردار «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم اظهار داشت: آن چیزی که دغدغه همه دلسوزان نظام و انقلاب است، عقب‌افتادگی‌هایی است که طی سال‌های گذشته رخ داده و باید برطرف شود.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بار‌ها با ادبیات مختلف موضوعات بصیرت‌افزایی و جهاد تبیین را مطرح و مورد تأکید قرار داده‌اند، عنوان کرد: بخشی از جامعه ما به‌ویژه جوانان و نوجوانان نسبت به داشته‌ها، ظرفیت‌ها و پیشرفت‌های فراوان کشور ابهام دارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال نابود کردن کشور ما و سوریه‌سازی آن هستند، افزود: آن چیزی که به‌عنوان حقیقت و واقعیت بایستی تبیین شود، پیشرفت‌ها و توانمندی‌هایی است که نشان می‌دهد از خیلی کشور‌ها جلوتر هستیم.

وی عنوان کرد: کشور ما در بخش‌هایی که گرفتار نگاه اتکا به غرب شد، از قافله پیشرفت عقب ماند؛ وگرنه نگاه انقلابی به موضوعات، موجب پیشرفت‌های اساسی در سطح بین‌الملل شد.

سردار حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: دشمنان ما با تصویرسازی غلط از واقعیت‌ها و پیشرفت‌های در خور توجه نظام، سعی در القاء ناامیدی و یأس در جامعه دارند؛ لذا ما باید تلاش کنیم تا پیشرفت‌ها را به‌صورت ملموس و واقعی در معرض دید عموم قرار دهیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به اهمیت موقعیت قم در کشور به لحاظ وجود حرم اهل بیت (ع) و حوزه‌های علمیه و نیز خاستگاه انقلاب، عنوان کرد: قم در مسیر تردد استان‌های بسیاری قرار دارد و نمایش عمومی دستاورد‌های هوافضا می‌تواند گام مؤثری در شناساندن واقعیت‌های حال و گذشته کشور در بعد نظامی باشد.

وی تاکید کرد: برپایی نمایشگاه تازه‌ترین دستاورد‌های هوافضا از ۲۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان قم همزمان با ایام سالروز فتح خرمشهر می‌تواند محلی باشد برای معرفی و مقایسه گذشته و حال پیشرفت‌های نظامی تا عموم مردم بخصوص نخبگان جامعه بصورت شهودی و ملموس در جریان پیشرفت‌های افتخار آمیز جوانان انقلابی کشور قرار بگیرند.

سردار حاجی‌زاده تاکید کرد: مهم این است که نسبت به توانمندی جوانان انقلابی باورپذیری داشته باشیم و بدون شک، برپایی اردو‌های راهیان پیشرفت و بازدید از نمایشگاه دائمی برپا شده در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم می‌تواند گام بسیار مهمی در راستای جهاد تبیین و روشنگری نسبت به کارآیی بالای نظام اسلامی داشته باشد.

در بازدید سردار حاجی‌زاده از بخش‌های مختلف فضای باز و سرپوشیده موزه دفاع مقدس قم، سردار «علی بلالی» مشاور عالی فرمانده نیروی هوافضای سپاه و سردار «مهدی کبیری‌پور» جانشین فرمانده سپاه استان قم نیز حضور داشتند.

در ابتدای این بازدید، حجت‌الاسلام «علی لقمانپور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، گزارشی از مختصات، برنامه‌ها و فعالیت‌های موزه ارائه کرد؛ سپس کتاب عملکرد لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب (ع) در دوران دفاع مقدس به فرمانده هوافضای سپاه تقدیم شد.

بنابراین گزارش، نمایشگاه تازه‌ترین دستاورد‌های هوافضای سپاه صبح‌ها از ساعت ۸ تا ۱۲ و بعدازظهر‌ها از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۲۱ (بجز ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ برای اقامه نماز) پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

تمامی گروه‌های بیش از ۱۰ نفر می‌توانند هم در نوبت صبح و هم در نوبت بعدازظهر از نمایشگاه بازدید کنند که لازم است زمان بازدید خود را از قبل با تلفن ۰۹۰۴۶۰۹۳۳۲۳ هماهنگ کنند.

بازدید انفرادی و خانوادگی فقط در نوبت بعدازظهر امکان‌پذیر است که برای این مورد نیز لازم است هر نفر یک‌بار با مراجعه به آدرس https://b2n.ir/n69385 ثبت‌نام کند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه، طبق زمان‌بندی اعلام شده به باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس واقع در میدان مفید، ابتدای بلوار شهید عماد مغنیه، پشت ایستگاه آتش نشانی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها