در همایش جهاد تبیین ویژه طلاب و روحانیون استان چهارمحال و بختیاری مطرح شد؛

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: خطرناک‌ترین دشمنی با انقلاب‌ها حمله چراغ خاموش فرهنگی است

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی در همایش جهاد تبیین روحانیون و طلاب چهارمحال و بختیاری گفت: خطرناک‌ترین دشمنی با انقلاب‌ها، فتنه‌ها و حمله چراغ خاموش فرهنگی به آن است.
کد خبر: ۵۸۸۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۳ - 10May 2023

بخطرناک‌ترین دشمنی با انقلاب‌ها حمله چراغ خاموش فرهنگی استه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «عبدالله حاجی‌صادقی» نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش جهاد تبیین ویژه طلاب و روحانیون استان چهارمحال و بختیاری که در مجتمع لاله شهرکرد برگزار شد، به روز‌های مهم جهان اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: بعثت، غدیر، عاشورا که تا امروز ادامه دارد و ظهور که منتظر آن هستیم از روز‌ها مهم جهان اسلام است.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی در ادامه با اشاره به دیدگاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) و شهدای کربلا، اطاعت‌پذیری یاران امام حسین (ع) را یادآوری کرد و افزود: انصار اباعبدالله به ما نشان دادند «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» یعنی هرجا هستید، باید هر روزتان مبارزه باشد و سلم لمن سالمکم وحرب لمن حاربکم تا الی القیامه است.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) با فرهنگ عاشورا و روحیه عاشورایی، بعثت را زنده کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه، انقلاب اسلامی ایران را احیاگر بعثت و ولایت دانست و تصریح کرد: تا قبل از انقلاب نقاشی و کاریکاتور و پوسته اسلام را داشتیم. اسلام یعنی حاکمیت خدا، انقلاب اسلامی نرم افزار بعثت را زنده کرد و ولایت را تحقق بخشید و رسالت آینده انقلاب، عالم را آماده ظهور می‌کند.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی، با اشاره به رسالت روحانیون در تبیین شرایط و چرایی غیبت امام معصوم و الزامات تحقق ظهور، تولی و تبری را دو شرط اصلی برای محقق شدن ظهور دانست و گفت: با استفاده از روایات زمانی ظهور محقق می‌شود که دو شرط تحقق یابد؛ یکی تبری و فاصله گرفتن از حاکمیت‌های غیرالهی (یکفر بالطاغوت) و مردم در مقابل هرحاکمیت غیرالهی بایستند و هربنی عباس و بنی امیه‌ای را بعنوان حاکم نپذیرند.

وی با اشاره به روایتی از امام رضا علیه السلام، ویژگی شیعیان را جنگیدن با دشمنان ائمه و اهل بیت دانست و دومین شرط تحقق ظهور را تولی به معنای جان دادن در رکاب امام عنوان کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه، انقلاب اسلامی را محقق کننده شرایط ظهور دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی باعث شده ملت‌ها در برابر مستکبران جرأت فریاد و مبارزه پیدا کنند و عالمیان را با توحید و ولایت آشنا کنند. علت عدم تحمل انقلاب اسلامی توسط مستکبران این است که بعثت و غدیر زنده نگه داشته می‌شود و این عملکرد هزینه دارد و دشمنی برانگیز است.

وی گفت: در قرآن آمده «و کذالک جعلنا لکل نبی عدو شیاطین الانس و الجن»، مگر می‌شود کسی پرچم حق را بلند کند و دشمن نداشته باشد؟

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی حمایت دشمنان از یکدیگر را یادآوری کرد و تهاجم فرهنگی را مصداق زخرف القول در قرآن کریم برشمرد و ادامه داد: جنگ حق و باطل تمام شدنی نیست. چرا که سنت خدا این است و قرآن دلایل آن را بیان می‌کند.

وی با اشاره به شکست سنگین مسلمانان در جنگ احد، اتفاقات بعد از آن در مدینه را یادآوری کرد و شکست در انگیزه‌ها را بدتر از شکست در جنگ دانست که خداوند آیه شریفه «ولاتهنوا و لاتحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مومنین» را برای روحیه دادن به مسلمین نازل فرمود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه، هدف از جنگ‌ها و سختی‌ها را غربال انسان‌ها و سنجش استقامت آن‌ها و جداکردن خالص از ناخالص دانست و با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام، بیان داشت: ظهور محقق نمی‌شود تا مؤمنین امتحان شوند و آبدیده و محکم شوند و رشد کنند.

وی انقلاب اسلامی را دوران تربیت سربازان در رکاب حضرت مهدی (عج) دانست و افزود: ما در سختی‌ها رشد کردیم. اگر ما به موشک و پهپاد و قدرت‌هایی رسیدیم که آمریکایی‌ها و دیگر متحدانش می‌گویند حرف از شکست انقلاب اسلامی نگویید از مهار آن بگویید، بخاطر تحمل سختی هاست. دشمن باعث می‌شود ما قوی شویم.

حجت‌الاسلام حاجی‌‌صادقی با اشاره به توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های موشکی و پهپادی و...، مبنای قوی شدن برای داشتن امنیت را آیات شریفه قرآن کریم دانست و تصریح کرد: قرآن می‌فرماید قوی باشید تا امنیت داشته باشید.

وی در ادامه اظهار داشت: انقلاب اسلامی هم اسلام ناب را زنده کرد و هم مقدمه ظهور است و همیشه نهضت‌ها و انقلاب‌ها با دشمنی‌های مختلفی مواجه می‌شوند؛ اما خطرناک‌ترین آن فتنه‌ها و حمله چراغ خاموش فرهنگی است.

انتهای پیام/ 

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار