در دیدار با رئیس ستاد ارتش سوریه مطرح شد؛

امیر آشتیانی: آمادگی ایران برای کمک به توسعه زیرساخت صنایع دفاعی سوریه/ یکجانبه گرایی آمریکا رو به افول است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از دوران جنگ در سوریه آمادگی دارد از ظرفیت‌ها و توان خود در راستای بازسازی و کمک به توسعه زیرساخت صنایع دفاعی این کشور استفاده کند.
کد خبر: ۵۸۸۳۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶ - 10May 2023

آمادگی ایران برای کمک به توسعه زیرساخت صنایع دفاعی سوریهبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار با سپهبد «عبدالکریم محمود ابراهیم» رئیس ستاد کل ارتش سوریه ضمن گرامیداشت یاد سردار حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان شهید مبارزه با تروریسم و امنیت مردم سوریه و منطقه، اظهار داشت: مناسبات دو کشور یکی از بهترین دوره‌های تاریخی خود را تجربه می‌کند؛ چرا که این مناسبات علاوه بر اینکه حاصل یک پیمان راهبردی است، برآمده از یک پیمان برادرانه محسوب می‌شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه سفر اخیر رئیس‌جمهوری ایران به دمشق و استقبال دولت و ملت سوریه حاکی از مناسبات عمیق دوجانبه است، گفت: این سفر و توافقات آن و همچنین موضوعاتی که اینجانب با وزیر دفاع سوریه در مسکو و دمشق مطرح کردیم در دستور کار و پیگیری مستمر قرار دارد.

امیر آشتیانی با بیان اینکه نظام بین‌الملل به دلیل سیال‌بودن تحولاتش به طور دائم در حال دگردیسی و تغییر است، یادآور شد: این تغییرات همه کشور‌های جهان و از جمله منطقه ما را تحت تأثیر قرار خواهد داد و کشوری موفق است که قبل از شروع تحولات و تغییرات، آن را پیش‌بینی، تحلیل و متناسب با آن سیاستگذاری کرده باشد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای دولت و حمایت مردم سوریه از نظام سیاسی این کشور، همراه‌نشدن بسیاری از کشور‌ها با سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه آمریکا را نشانه‌ای از افول قدرت نظام سلطه دانست و اظهار کرد: اذعان و تاکید کشور‌های منطقه به قابل‌حذف نبودن نقش دولت سوریه از ترتیبات منطقه‌ای نمایانگر قدرت حقیقی سوریه و پیروزی بر توطئه دشمنان به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اجلاس اخیر مسکو گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در نشست‌ها و مجامع بر اصولی از جمله خروج کلیه اشغالگران، مبارزه با تروریست‌ها و احترام به اعمال حاکمیت دولت سوریه بر تمامیت ارضی خود تاکید کرده است.

امیر آشتیانی با تاکید بر برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دفاعی- فنی بین دو کشور گفت: اطمینان داشته باشید، وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران همان گونه که در دوران نبرد با تروریسم در کنار نیرو‌های مسلح سوریه بود، اینک پس از دوران جنگ نیز آمادگی دارد از ظرفیت‌ها و توان خود در راستای بازسازی و کمک به توسعه زیرساخت صنایع دفاعی سوریه استفاده کند.

سپهبد عبدالکریم محمد ابراهیم رئیس ستاد ارتش جمهوری عربی سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های همه‌جانبه رهبری، دولت و ملت ایران گفت: جایگاه امروز سوریه حاصل فداکاری و پایمردی مشترک دو کشور در مقابله با تروریسم و جلوگیری از گسترش این پدیده شوم در سایر کشور‌های منطقه و جهان است و سوریه هیچگاه مساعدت و همکاری دوستان حقیقی خود را از یاد نمی‌برد.

وی همچنین بر ارتقا و گسترش روابط دو کشور در همه سطوح به ویژه تعاملات در حوزه نظامی و دفاعی تاکید کرد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار