معاون اجرایی ارتش:

شهدا پرچم‌داران فرهنگ ایثار و مقاومت هستند

امیر سرتیپ «محمودی» با بیان اینکه شهدا پرچم‌داران فرهنگ ایثار و مقاومت هستند، گفت: دانشجویان دانشگاه‌های افسری با الگو‌پذیری از شهدای ارتش، قله‌های افتخار را فتح می‌کنند.
کد خبر: ۵۸۸۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹ - 13May 2023

شهدا پرچم‌داران فرهنگ ایثار و مقاومت هستندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمد محمودی» معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاحیه بیست و سومین دوره آموزش میدانی معارف جنگ سپهبد شهید علی صیاد شیرازی که با حضور اساتید و پیشکسوتان دفاع مقدس، دانشجویان دانشگا‌های افسری ارتش و جمعی از مسؤلان استانی در مسجد جامع خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: شهدا پرچم‌داران فرهنگ ایثار و مقاومت هستند و امروزه دانشجویان دانشگاه‌های افسری با الگو‌پذیری از شهدای ارتش، قله‌های افتخار را یکی پس از دیگری فتح می‌کنند.

امیر محمودی به اتحاد و هم‌افزایی روزافزون ارتش و سپاه در عملیات‌های مختلف اشاره کرد و گفت: میزان همکاری سپاه و ارتش در دوران دفاع مقدس به حدی بود که شهید صیاد شیرازی در این‌باره گفت که ما (ارتش و سپاه) کاملاً در هم ذوب شده بودیم؛ ایشان همچنین همکاری ارتش و سپاه را ترکیب مقدس نیرو‌های اسلام می‌نامید.

وی افزود: شهید صیاد شیرازی همواره دغدغه زیادی نسبت به حفظ معارف جنگ داشت؛ به همین دلیل در پاییز سال ۱۳۷۴ به‌منظور آشنایی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) با جلوه‌های حماسی و مضامین ارزشی دفاع مقدس، با دعوت از امیر ارتش اسلام، سپهبد شهید علی صیاد شیرازی اولین دوره آموزش تحت عنوان «معارف جنگ» آغاز شد.

معاون اجرایی ارتش خاطرنشان کرد: معارف جنگ مجموعه‌ای از یافته‌ها، ذخایر و دستاورد‌های جبهه‌های نبرد حق علیه باطل است که خداوند متعال به پاس فداکاری‌ها، ایثارگری‌ها و به برکت خون شهدای والامقام، نصیب رزمندگان اسلام کرده و از سینه‌های جوشان آن‌ها به سینه‌های پاک و تشنه نسل جوان انقلاب اسلامی منتقل می‌شود.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار