در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاورد‌های نیروی هوافضای سپاه در قم؛

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه: تجهیزات بومی هوافضای سپاه نقاط قوت دشمن را به نقاط ضعف تبدیل کرده است

سردار «موسوی» با بیان اینکه نیروی هوافضا به دنبال طراحی و شکل‌گیری هندسه قدرت در تراز انقلاب اسلامی است، گفت: به دلیل بومی بودن تجهیزات و فناوری‌های نیروی هوافضای سپاه، نقاط قوت دشمن به نقاط ضعف تبدیل شده است.
کد خبر: ۵۸۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹ - 13May 2023

هوافضای سپاه به دنبال طراحی هندسه قدرت در تراز انقلاب است/ تجهیزات بومی هوافضا نقاط قوت دشمن را به نقاط ضعف تبدیل کرده استبه گزارش دفاع‌پرس از قم، سردار «سید مجید موسوی» جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه امروز در آیین افتتاح نمایشگاه «آسمان اقتدار» دستاورد‌ها و توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه پاسداران در مرکز فرهنگی و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم، اظهار داشت: نیروی هوا فضای سپاه پاسداران بر اساس منویات رهبری معظم انقلاب، در حال پیاده سازی اصل شکل‌گیری هندسه قدرت در تراز انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم نمایشگاه جهاد تبیین و بیان بخشی از توانمندی‌های شگرف نیروی هوافضای سپاه است، ابراز کرد: بخش عمده‌ای از توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه موشکی با راهبرد، ترسیم مسیر و هدایت‌های مقام معظم رهبری بدست آمده است

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وجود جوانان مومن و متبحر در عرصه هوافضا، اظهار داشت: سیر پیشرفت در حوزه موشکی ایران به قدری رسیده که امروز توانایی نقطه زنی برای موشک‌های ایران کاملا فراهم شده و برد موشکی نیز تا ۲ هزار کیلومتر رسیده است.

وی اضافه کرد: در عرصه پهپادی نیز با استفاده از دانش بومی، قابلیت‌های برد‌های مختلف و مداومت در پرواز و تنوع در ساخت پهپاد‌ها رسیده ایم.

سردار موسوی عنوان کرد: نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه پدافندی نیز به ترکیبی از تجهیزات هشدار و شناسایی دشمن در برد بیش از هزار کیلومتر به همراه سامانه‌های مختلف دست یافته است.

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: برغم اینکه عرصه دفاعی جزو پیچیده‌ترین حوزه‌های دانشی است و سرریز این دانش سبب توسعه و رشد سایر عرصه‌های صنعتی می‌شود، اما جمهوری اسلامی با اطمینان کامل از توانمندی‌های داخلی به توان بومی سازی قابل توجهی رسیده و هیچگونه وابستگی را در این عرصه به خود راه نداده است.

وی گفت: بدلیل بومی بودن تجهیزات و فناوری‌های نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، متناسب با توانایی و ویژگی‌های دشمنان، سلاح‌های مورد نیاز ساخت و ضمن تبدیل نقطه قوت دشمن به نقطه ضعف‌شان، قدرت بازدارندگی ویژه‌ای نیز بوجود آمده است.

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمن به قابل احترام بودن توان نظامی و بازدارندگی ایران اذعان دارد و قدرت دفاعی ما برای آن‌ها باورپذیر و واهمه آمیز شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها