پیام وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به‌مناسبت روز روابط‌ عمومی؛

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با دستی پر از انواع فناوری‌ها در مقابل دشمنان قد علم کرده است

امیر سرتیپ آشتیانی در پیامی تأکید کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح امروز با دستی پر از انواع فناوری‌ها و‌ پیشرفت‌های علمی در مقابل دشمنان قد علم کرده و از منافع ملی دفاع می‌کند.
کد خبر: ۵۸۹۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳ - 17May 2023

تحریف حقایق توسط نظام سلطه با ابزار رسانه/ تبیین واقعیت‌ها و ایجاد امید از وظایف روابط عمومی‌ها استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیامی روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ ما أَرْسَلْنا مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ بِلِسانِ قَوْمِهِ لِیُبَیِّنَ لَهُمْ فَیُضِلُّ اللهُ مَنْ یَشاءُ وَ یَهْدی مَنْ یَشاءُ وَ هُوَ الْعَزیزُ الْحَکیمُ (آیه ۴ سوره مبارکه ابراهیم)
ما هیچ پیامبرى را نفرستادیم، جز به زبان قومش، تا [حقایق را]براى آن‌ها آشکار سازد سپس خدا هرکس را بخواهد [و مستحق بداند]گمراه و هرکس را بخواهد [و شایسته باشد]هدایت مى‌کند و او توانا و حکیم است.

روز ارتباطات و روابط عمومی را به همه اهالی اطلاع رسانی و روابط عمومی تبریک عرض می‌کنم.

پیشرفت شتابان و خیره‌کننده علم و فناوری بیشترین فرصت را برای عرصه اطلاع‌رسانی ایجاد نموده به طوری که امروز وجود سامانه‌های مختلف اطلاعاتی و زمینه‌های گوناگون ارتباطاتی و شبکه‌های مختلف پیام‌رسان جهان را از جهاتی نزدیک‌تر و از ابعادی دورتر نیز نموده است.

این بستر دارای فرصت‌ها و تهدیدات متنوعی است که متأسفانه نظام سلطه از آن برای تحریف، تفسیر، تحمیل و بازآفرینی ایده‌های باطل، خاموش کردن آگاهی‌ها و پنهان نمودن حقایق و دیکتاتوری رسانه‌ای و در یک کلمه ابزاری برای تحکیم و تثبیت سیاست‌ها و راهبرد‌های مادی‌گرایانه خود استفاده می‌نماید.

در این شرایط پیچیده، تهاجم گسترده‌ای به نظام اسلامی‌مان که منادی ارزش‌های والای بشری، آزادی واقعی، احترام به نوع بشر، عدالت و استقلال و رهایی از چنگ بندگی مادیات در جهان معاصر است صورت گرفته و آن‌ها با تهمت، دروغ، شایعه‌پراکنی، روایت‌سازی هدفمند، خدشه وارد نمودن به مبانی نظام و دستاورد‌های آن، به دنبال بی اعتمادی، بی اعتباری، القاء ناامیدی، بی‌ثباتی و مشروعیت‌زدایی آن هستند که این امر وظیفه نهاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌ها را به‌شدت سنگین‌تر، پیچیده‌تر و مهم‌تر از گذشته نموده است.

صدور فرمان نورانی جهاد تبیین توسط رهبر معظم انقلاب، اهمیت مسئولیت و تکلیف به عمل در این عرصه خطیر توسط عناصر ارتباطات و روابط عمومی‌ها را بیش از پیش نمایان می‌سازد. به تعبیری دقیق‌تر، امروز روشنگری، زدودن دروغ و نفاق، تبیین واقعیت‌ها، رفع ابهامات، بیان پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها در کنار ایجاد امید، اعتماد و نشاط از وطایف روابط عمومی‌ها است.

در این جنگ نابرابر ترکیبی رسانه‌ای که در بستر شناختی و ادراکی روی داده است، لزوم حرکت مؤثر، جهادی، پرحجم و کیفی روشنگرانه تغییر آرایش از حالت تدافعی به حالت تهاجمی با استفاده از روش‌های هنرمندانه، مبتکرانه، خلاقانه و تحولی جوانان انقلابی، دغدغه‌مند و علاقه‌مند به انقلاب و ایران اسلامی از ضرورت‌های مورد تاکید است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به فضل الهی با سرلوحه قرار دان منویات، رهنمود‌ها و تدابیر فرماندهی معظم‌ کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از نمونه‌های موفق، متحول و مترقی، کارآمد و پرافتخار و پر از دستاورد‌های جوانان میهن اسلامی ایران است که تحت تحریم‌های ظالمانه دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی از موانع و کارشکنی‌ها و بدعهدی‌ها عبور کرده و امروز با دستی پر از انواع فناوری‌ها و‌ پیشرفت‌های علمی لبه دانشی جهان در مقابل دشمنان جمهوری اسلامی ایران قد علم کرده و از منافع ملی و ارزش‌های اعتقادی خود جوانمردانه دفاع می‌نماید.

مؤید این ادعا، احترام جامعه بین‌المللی به جمهوری اسلامی ایران و اذعان دشمنان انقلاب اسلامی به قابلیت‌های ایران است که نمی‌توانند از توانمندی‌های دفاعی ایران با احترام یاد نکنند؛ لازم است این افتخارات بزرگ و درخشان با بکارگیری همه ظرفیت‌های ارتباطی و هنری به مردم عزیزمان اطلاع‌رسانی شود تا به داشتن چنین فرزندان برومندی برخود ببالند.

این موفقیت مدیون اعتقاد به حقانیت اسلام عزیز و اصالت انقلاب اسلامی و اعتمادبه وعده‌های الهی و پیروی از خط راستین شاگردان ممتاز مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و ائمه معصومین (علیهم‌السلام)، راه نورانی حضرت امام خمینی (ره) و نایب برحق‌شان حضرت امام خامنه‌ای و فداکاری و ایثارگری رزمندگان اسلام و شهدای عزیزمان و تداوم راه مقدس آنان است.

لحظه لحظه این انقلاب شکوهمند تا بدین روز، صحنه‌های بی‌بدیلی برای روایت، تبیین و آگاهی‌بخشی است که امروز بر همه ما نقل آن‌ها یک فریضه است و بابی از باب‌های جهاد که بر ما گشوده شده محسوب می‌گردد.

اینجانب ضمن تبریک مجدد این روز فرخنده برای همه جهادگران این عرصه آرزوی توفیق روزافزون از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح
سرتیپ دکتر محمدرضا آشتیانی

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها