جنگنده‌های نهاجا از ناوگروه ۸۶ استقبال کردند

جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش در محدوده بندرعباس از ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش استقبال کردند.
کد خبر: ۵۹۰۲۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷ - 20May 2023

جنگنده‌های نهاجا از ناوگروه ۸۶ استقبال کردندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش که از روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه پس از طی ۶۵ هزار کیلومتر دریانوردی به دور کره زمین و عبور از اقیانوس‌های هند، آرام و اطلس وارد آب‌های سرزمینی کشورمان شده است، در محدوده آب‌های بندر عباس در آب‌های خلیج فارس مورد استقبال جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش و انبوهی از شناور‌های ایرانی قرار گرفت.

انواع جنگند‌ه‌های نیروی هوایی ارتش در این مراسم با عبور از فراز ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن تمام‌ایرانی دنا و ناوبندر مکران به دریادلان ایرانی که پس از هشت ماه دریانوردی در حال مراجعت به کشور عزیزمان هستند، خوش‌آمد گفتند.

همچنین انواع یگان‌های شناور از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فراجا، یگان‌های بسیج دریایی و لنج‌ها و شناور‌های مردمی در این مراسم با عبور از کنار ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش خوش‌آمد گفتند.

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش ملقب به ناوگروه ۳۶۰ که از ۲۹ شهریور ماه سال گذشته به مأموریت دریانوردی دور کره زمین اعزام شده است، از ۲۷ اردیبهشت‌ماه وارد آب‌های سرزمینی کشورمان شده و در حال ادامه مسیر به سمت بندرعباس برای پهلوگیری است و قرار است امروز در بندرعباس پهلو بگیرد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار