به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در جمع خبرنگاران:
امیر سرتیپ آشتیانی در مورد موشک خرمشهر ۴ گفت: پیام وزارت دفاع در رونمایی از این موشک این است که ساخت موشک خرمشهر ۴ در راستای ارتقاء توانمندی‌های دفاعی در برابر دشمنان صورت گرفته است و این یعنی ما در دفاع از کشور و دستاورد‌های انقلاب اسلامی مصمم هستیم.
کد خبر: ۵۹۱۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴ - 25May 2023

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمدرضا قرائی آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح صبح امروز (پنج‌شنبه) در حاشیه مراسم رونمایی از موشک بالستیک خرمشهر ۴ (خیبر) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانگونه که به مردم عزیز و شهیدپرور قول داده بودیم، در مسیر ارتقاء توانمندی‌های موشکی جمهوری اسلامی ایران، امروز ما از موشک بالستیک راهبردی خرمشهر ۴ ارتقایافته‌های قبلی رونمایی کردیم؛ این ثمره تلاش‌های علمی و شبانه روزی متخصصان و دانشمندان ما در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع است.

ساخت موشک خرمشهر ۴ در راستای ارتقاء توانمندی‌های دفاعی/ وزارت دفاع در دفاع از کشور و دستاورد‌های انقلاب اسلامی مصمم است

وی‌افزود: از ویژگی‌های بارز این موشک می‌توان به رادارگریزی و عبور از پدافند هوایی دشمن به‌‎جهت مقطع راداری کمی که دارد، اشاره کرد؛ این موشک دو هزار کیلومتر برد و سر جنگی با قدرت انفجاری بسیار بالا دارد. البته این موشک می‌تواند از سر جنگی‌های متنوع استفاده کند و با توجه به مأموریت‌هایی که استفاده می‌شود، از قدرت تحرک و آماده‌سازی در کمترین زمان برخوردار است.

امیر آشتیانی ادامه داد: موشک‌های بالستیکی که بتوانند به‌سرعت آماده اجرای عملیات شوند، از اهمیت بالایی برخوردار هستند؛ اما پیام وزارت دفاع در رونمایی از این موشک این است که ساخت موشک خرمشهر ۴ در راستای ارتقاء توانمندی‌های دفاعی در برابر دشمنان صورت گرفته است و این یعنی ما در دفاع از کشور و دستاورد‌های انقلاب اسلامی مصمم هستیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر به دشمنان هم این را نشان می‌دهیم که به هیچ وجه نمی‌توانند جوانان ما را از مسیر پیشرفت، رشد و تعالی بازبدارند و پیام این اقدام برای دوستان ما هم کمک به ثبات در منطقه و حمایت همه جانبه از دوستان و کشور‌هایی که در مسیر مبارزه با نظام سلطه قرار دارند است.

وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع مأموریت پشتیبانی از نیرو‌های مسلح را در حوزه‌های مختلف اعم از موشکی، پهپادی، راداری و سایر حوزه‌های مورد نیاز نیرو‌های مسلح را با توجه به نوع تهدیداتی که علیه کشورمان متصور است، بر عهده دارد.

وی اطهار داشت: قطعاً این رونمایی‌ها در آینده نیز ادامه خواهد یافت و ملت عزیز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف از طریق فرزندان خود در مجموعه وزارت دفاع خواهند بود.

تصاویری از مراحل شلیک و اصابت موشک خیبر(خرمشهر ۴) را در زیر ببینید:

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار