نماینده ولی فقیه در مازندران:
آیت الله «محمدی لائینی» گفت: امامزادگان باید مظهر الگوی اسلامی مصرف و رعایت عفاف و حجاب باشند.
کد خبر: ۵۹۱۸۸۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹ - 25May 2023

امامزادگان مظهر الگوی اسلامی مصرف و رعایت عفاف و حجاب هستندبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در مازندران امروز در مراسم روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه، ضمن تبریک این مناسبت، اظهار داشت: طبق دستور خدا و سفارش پیامبر (ص) اهل بیت (ع)، معصومین و امامزادگان را دوست داشته باشید.

وی با اشاره به جایگاه امامزادگان، افزود: خداوند عنایت ویژه‌ای به مردم مازندران دارد که بیش از هزار و ۳۶۱ امامزاده به این دیار آمدند و آرام گرفتند، برخی به‌وسیله عوامل کفر به شهادت رسیدند.

آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر لزوم احترام به سادات به عشق پیغمبر اکرم (ص)، خاطرنشان کرد: همه منتسبین به امامزادگان، محترم هستند، خیّرینی که برای بقاع متبرکه زحمت می‌کشند نیز محترم هستند.

نماینده، ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه در عرف شاید بیش از مساجد به امامزادگان احترام بگذاریم در حالی که قداست شرعی مسجد بیشتر است، بیان کرد: مردم ما به این موضوع که درب امامزاده‌ای هنگام نماز بسته باشد برنمی‌تابند چرا که از این جایگاه انتظار زیادی دارند.

این مسئول همچنین تصریح کرد: چه خوب است خدّام در امامزاده‌هایی که امکانات پذیرایی دارند به پذیرایی زائران بپردازند البته افراط و تفریط در مصرف منابع صحیح نیست.

وی با تاکید بر اینکه امامزادگان باید به نوعی قطب فرهنگی باشند، ادامه داد: امامزادگان باید مظهر الگوی اسلامی مصرف و رعایت عفاف و حجاب باشند.

آیت الله محمدی لائینی در پایان خطاب به خدام حاضر گفت: اخلاص را حفظ کنید تا امامزاده شما را شفاعت کند و شما را به خادمی بپذیرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار