به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۳
فتح خرمشهر؛ فتح خون/ رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش:
امیر «فولادی» با اشاره به اینکه خرمشهر در دفاع مقدس دارای سه مفهوم است گفت: مقاومت و وحدت‌ از مفاهیم و نماد خرمشهر است و امروز در مقابله با دشمنان باید راهبرد ما مقاومت و وحدت باشد.
کد خبر: ۵۹۲۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶ - 28May 2023

خرمشهر در دفاع مقدس نماد وحدت، مقاومت و پیروزی بودبه گزارش دفاع‌پرس از کرمان، امیر «محمدرضا فولادی» رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در سومین یادواره شهدای محله و بزرگداشت مرحوم «سید علی حسینی» اظهار داشت: ۲۰ هزار گلزار شهدا در سراسر کشور وجود دارد، شهدا با نثار جان و خون این سرزمین را پاک و بستری برای رشد و نمو ما آماده کردند بنابراین نباید در این سرزمین پاک خدا کنیم.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کل ارتش جمهوری اسلامی عنوان کرد: فلسفه یادواره ها، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و شنیدن پیام شهدا است.

وی با اشاره به این که سوم خرداد ماه روز به ثمر رسیدن مجاهدت مردانه در فتح خرمشهر است، اضافه کرد: خرمشهر تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در زمان های مختلف سه بار اشغال شد که با زد و بند سیاسی آزاد شد اما در دوران دفاع مقدس خرمشهر با اقتدار و اراده ملی و به برکت رهنمودهای رهبر الهی آزاد شد.

فولادی ادامه داد: دشمن با ۲ لشکر از بن دندان مسلح قصد داشت خرمشهر را در کمتر از یک روز تصرف کند اما نیروهای مردمی و رزمندگان با ۳۴ روز مقاومت مقابل دشمن بعثی ایستادند.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش با اشاره به این که خرمشهر در دفاع مقدس دارای سه مفهوم است، خاطرنشان کرد: مقاومت و وحدت‌ از مفاهیم و نماد خرمشهر است و امروز در مقابله با دشمنان باید راهبرد ما مقاومت و وحدت باشد.

وی با اشاره به این که وحدت حاوی پیام های متعددی است، تصریح کرد: نماد و مفهوم سوم خرمشهر پیروزی است، در زمانی که ما در اوج عدم آمادگی بودیم دشمن به خرمشهر حمله کرد اما با رمز اطاعت از امام، حفظ وحدت و همدلی رزمندگان، دوری از غرور و کبر و با کمک به یکدیگر توانستیم در عملیات بیت المقدس موفقیت هایی در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اعتبار در دنیا کسب کنیم.

فولادی با بیان این مطلب که به فرموده رهبری؛ خرمشهرها در پیش است، تصریح کرد: جوانان دیروز وظیفه و تکلیف خود را در دفاع از ارزش های اسلامی به نحو احسن انجام دادند.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش با اشاره به این که جنگ امروز ما با آمریکا  جنگ اقتصادی است، ابراز داشت: جنگ هشت ساله نظامی و رزمی بود که با وحدت و همدلی، تبعیت از رهبری به پیروزی رسیدیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار