به روز شده در: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۴
در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح شد؛
سردار «اسلامی» با بیان اینکه دانش آموزان باید با آسیب‌های فضای مجازی و رسانه‌ها آشنا شوند، گفت: گنجاندن کتاب‌های حوزه سواد رسانه در سرفصل‌های درسی مدارس یک ضرورت است.
کد خبر: ۵۹۲۵۰۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳ - 28May 2023

گنجاندن کتاب‌هایی حوزه سواد رسانه در سرفصل‌های درسی مدارس یک ضرورت است / دانش آموزان باید با آسیب‌های فضای مجازی و رسانه‌ها آشنا شوندسردار سرتیپ دوم پاسدار «ابوالفضل اسلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس از ضرورت تدوین کتاب‌های گوناگون درباره سواد رسانه و تدریس آن‌ها در مدارس سخن گفت و اظهار داشت: در جریان اغتشاش‌های سال گذشته دشمنان به جهت عدم شناخت و اطلاعات کافی دانش آموزان از فضای مجازی و آسیب‌های آن بیشترین سوء استفاده را از آن‌ها به عمل آوردند.

وی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین باید از سن پایه، طی یک فرایند و به صورت هدفمند، برنامه محور و مستمر در مدارس مورد پیگیری قرار گیرد، افزود: هنوز بسیاری از جوانان نمی‌دانند که تحت تاثیر ربات‌هایی که افکار عمومی را در فضای مجازی کنترل می‌کنند در اغتشاشات سال تحت تاثیر قرار گرفتند و این مسأله‌ای است که باید با گفتگوی دوستانه و در قالب یک برنامه هدفمند، دنباله دار و مستمر در مدارس پیگیری و آموزش داده شود.

سردار اسلامی با اشاره به اینکه دانش آموزان باید با فرایند شیطانی کنترل، هدایت و انحصار افکار عمومی در فضای مجازی توسط بیگانگان آشنا شوند، تصریح کرد: افکار عمومی تقلید پذیر است و از آنجایی که میلیون‌ها ربات در فضای مجازی آرا و افکار شهروندان را کنترل می‌کنند و اکثریت را در این فضا از آن خود می‌کنند به راحتی می‌توانند سبک زندگی دلخواه خود را در فضای مجازی نهادینه کنند و جوانان و نوجوانانی که اطلاع چندانی از پشت پرده جذابیت‌های بصری و سرگرم کنندگی فضای مجازی ندارند را تحت تاثیر قرار دهند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با بیان اینکه بسیاری از دانش آموزان هنوز نمی‌دانند که در اغتشاشات سال گذشته هدف دشمن نابودی و تجزیه ایران اسلامی بود، عنوان کرد: دانش آموزان باید با شناخت فضای مجازی و اهداف پشت پرده رسانه‌های بیگانه آشنا شوند و بدانند هر یک از این رسانه‌ها منابع مالی خود را چگونه و از طریق چه کشوری تامین می‌کنند و هدفشان از طرح شعار‌های زیبا، چون آزادی، حقوق بشر و‌... چیست و چرا در قبال نقض حقوق بشر در آمریکا و اروپا هیچ مطلبی منتشر نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه سواد رسانه می‌تواند به روشنگری اذهان عمومی و به ویژه در میان نسل جوان منجر شود، خاطر‌نشان کرد: نسل جوان آینده ساز کشور است و باید با نقشه‌های شیطانی دشمنان برای نابودی و ضربه زدن به ایران اسلامی آشنا شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار