به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان:
«کامرانی» گفت: پیاده روی عظیم اربعین به عنوان بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان دارای آثار معنوی و تمدنی بسیاری است.
کد خبر: ۵۹۲۶۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹ - 29May 2023

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از هرمزگان، «احسان کامرانی» معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان صبح امروز در اولین جلسه ستاد اربعین استان، با اشاره به اهمیت پیاده روی اربعین، اظهار داشت: پیاده روی عظیم اربعین به عنوان بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان دارای آثار معنوی و تمدنی بسیاری است.

وی افزود: پیاده روی اربعین اوج عشق و دلدادگی به سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، خاطرنشان کرد: در پیاده روی عظیم اربعین با صحنه های بی نظیری همراه است که انسان در جاهای دیگر کمتر مشاهده کرده است.

وی گفت: اخلاص و عشق مردم عراق در خدمت رسانی به زائران سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) یکی از ویژگی های بارز پیاده روی اربعین است.

کامرانی با اشاره به اهمیت اتخاذ تدابیر مناسب برای اعزام زائران هرمزگان به پیاده دوری اربعین، تصریح کرد: کمیته تخصصی ستاد اربعین استان از هم اکنون با آسیب شناسی و شناسایی مشکلات اعزام های سال های گذشته برای ارائه خدمات هرچه بیشتر به زائران سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، خاطرنشان کرد: تامین اتوبوس مورد نیاز برای حمل و نقل رفت و برگشت زائران مهمترین موضوعی است که به عنوان یک اولویت ضروری است در دستور کار ستاد اربعین استان قرار گیرد.

وی گفت: تسهیل امور مربوط صدور گذرنامه مورد نیاز زائران موضوع مهم دیگری است که ضروری است در دستور کار ستاد اربعین استان قرار گیرد و از مشکلات سال گذشته صدور گذرنامه برای زائران پیشگیری شود.

کامرانی اظهار داشت: افزایش پرواز ها به کشور برای اعزام زائران همزمان با اربعین حسینی موضوع مهمی است که ضروری است در دستور ستاد اربعین استان قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، خاطرنشان کرد: با توجه به فروکش کردن شرایط کرونایی در کشور و برداشته شدن محدودیت ها پیش بینی افزایش چشمگیر حضور هم استانی ها در پیاده روی اربعین پیش رو وجود دارد که ضروری است اقدامات لازم به منظور خدمات رسانی مناسب به زائران اعزامی از استان در مسیر های اعزام، مرز شلمچه و در کشور عراق در دستور کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: موکب داران نقش بسزایی در ارائه خدمات مناسب به زائران پیاده روی اربعین در کشور عراق در کنار خدمات موکب داران عراقی دارند و ضروری است تدابیر لازم برای اعزام به موقع موکب داران با تجهیرات از هم اکنون در دستور کار ستاد اربعین استان قرار گیرد تا از مشکلات سال گذشته در اعزام موکب داران پیشگیری شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار