به روز شده در: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۶
یادداشت/ مهدی واحدیان اردکانی
مسئولین باید خاطرات ارزشمند پیشکسوتان دفاع مقدس را جمع‌آوری و منتشر کنند تا نسل نوجوان و جوان با ارزش‌های دفاع مقدس بیش از پیش آشنا شوند.
کد خبر: ۵۹۲۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۰ - 31May 2023

گروه استان‌های دفاع‌پرس ـ «مهدی واحدیان اردکانی» پیشکسوت دفاع مقدس؛ مسئولین باید خاطرات ارزشمند و ماندگار دفاع مقدس، رزمندگان. سرداران، شهدا، جانبازان، و ازادگان و خانواده‌های معظم آن‌ها را جمع‌آوری و منتشر کنند تا نسل نوجوان و جوان با این پیشکسوتان دفاع مقدس بیش از پیش آشنا شوند.

تکریم فداکاری پیشکسوتان دفاع مقدس باید در اولویت همه مسئولین باشد، چرا که رشادت و ایثار این عزیران در هشت سال دفاع مقدس هیچ گاه از ذهن‌ها پاک نخواهد شد.

جنگی که رزیم بعثبر کشور ما تحمیل کرد، بزرگ‌ترین جنگ در طول تاریخ بشریت محسوب می‌شود که در تاریخ جهان به ثبت رسیده است و دلاور مردان ایرانی دو هزار و ۸۸۷ روز مقابل رژیم بعث عراق مقاومت کردند.

هشت سال دفاع مقدس دارای عظمت، شکوه و جلال است و هم اکنون شجاعت‌ها و دلاورمردی‌های رزمندگان اسلام در دانشگاه‌های بزرگ جهان در حال تدریس است، چرا که با تکیه بر ایمان الهی، فرهنگ مقاومت را گسترش دادند.

دوران دفاع مقدس یک تصویر زیبا از ایثار، فداکاری، اخلاص و غیرت رزمندگان دلاوری بود که توانستند در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کنند.

حضرت امام خمینی (ره) بیش از سه دهه قبل سفارش کردند که مبادا پیشکسوتان جهاد و ایثار در پیچ و خم مشکلات روزمره به فراموشی سپرده شوند و رهبری معظم انقلاب اسلامی هم همواره بر استفاده از تجربیات پیشکسوتان دفاع مقدس تاکید دارند.

در هشت سال دفاع مقدس همه کشور‌ها یک طرف و کشور ما تنها بود، به گونه‌ای که حتی سیم خاردار را وارد می‌کردیم، اما با مقاومت و ایثار رزمندگان پیروز میدان بودیم، اکنون نیز جوانان ما باید شهدا و سرداران هشت سال دفاع مقدس را بشناسند و آنان را الگوی خود قرار دهند و بدانند اگر امروز ایران به افتخارات علمی و... فراوان دست یافته است، مرهون صلابت و از خودگذشتگی رزمندگان، شهدا، جانبازان، ازادگان سرافراز و پدران مادران صبور آن‌ها است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار