یادداشت/ سیدجواد میرخانی
کشورهای اسلامی می‌توانند با اتحاد روزافزون، از امکانات یک‌دیگر برای حمایت همه‌جانبه از یکدیگر و ایجاد یک سد پولادین در برابر استکبار جهانی بهره گیرند.
کد خبر: ۵۹۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۷ - 30May 2023

ظرفیت‌ها و امکانات کشورهای اسلامی؛ در مسیر ایجاد قدرت برای جهان اسلامگروه بین‌الملل دفاع‌پرس – سید محمدجواد میرخانی؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در دیدار با سلطان عمان، بر ضرورت ارتباط میان دولت‌های اسلامی تأکید کردند و این ارتباط را موجب شوکت و عظمت امت اسلامی دانسته و کنار هم قرار گرفتن ظرفیت‌ها و امکانات کشورهای اسلامی را به نفع همه ملت‌ها، کشورها و دولت‌های اسلامی عنوان کردند.

ارتباط میان دولت‌های اسلامی، یکی از عرصه‌های «وحدت اسلامی» است که در قرآن کریم و سیره پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) برروی آن تأکید شده است؛ بنابراین تقویت این ارتباط موجب تقویت وحدت در جهان اسلام و ایجاد یک سد پولادین در برابر استکبار جهانی خواهد شد.

امکانات کشورهای اسلامی امروز یک ظرفیت بی‌بدیلی است که اگر با هم متحد شوند، شکست بزرگی را برای جبهه استکبار رقم می‌زنند؛ چراکه دشمنان دنیای اسلام همواره به‌دنبال ضربه زدن به کشورهای اسلامی از طریق ایجاد جنگ و تحریم هستند؛ لذا کشورهای اسلامی می‌توانند با اتحاد روزافزون، از امکانات یک‌دیگر برای دور زدن تحریم‌ها و همچنین حمایت همه‌جانبه از یکدیگر بهره گیرند.

فتنه تکفیری‌ها در عراق و سوریه یکی از عرصه‌هایی است که استکبار جهانی با همراهی برخی از کشورهای مرتجع سعی کرد تا در آن، به‌وسیله تروریست‌ها امکانات و ظرفیت‌های این دو کشور را نابود و آن‌ها را از نظر سیاسی نیز منزوی سازد؛ این در حالی است که ارتباط قوی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عراق و سوریه موجب شد تا مدافعان حرم از گوشه و کنار دنیا سازماندهی پیدا کرده و به فرماندهی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، سرزمین‌های اشغال شده توسط تکفیری‌ها را سنگر به سنگر فتح کرده و این فتنه بزرگ را خنثی کنند و شوکت و عظمت را برای تفکر اسلام ناب محمدی بیش از پیش به ارمغان بیاورند.

از طرفی دیگر؛ امروز دولت سیزدهم نیز همگام با این موفقیت بزرگ، رویکرد مناسبی را در جهت ارتباط جمهوری اسلامی ایران با همسایگان خود در پیش گرفته است که این رویکرد طبیعتاً موجب تقویت جبهه مقاومت و ایجاد یک جبهه مستحکم برای رویارویی با استکبار جهانی خواهد شد.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار