به روز شده در: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲
استاندار اردبیل:
عاملی گفت: عواقب و آسیب‌های اعتیاد به وسیله رسانه‌های مختلف برای آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان برنامه‌سازی و اطلاع‌رسانی شد.
کد خبر: ۵۹۲۹۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷ - 30May 2023

عواقب و آسیب‌های اعتیاد به مواد مخدر اطلاع‌رسانی شودبه گزارش دفاع‌پرس از اردبیل، و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، «سیدحامد عاملی» استاندار اردبیل در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: هزینه آسیبی که اعتیاد به مواد مخدر به خانواده‌ها و جامعه می زند، قابل جبران نیست و هر چه بر میزان اقدامات و کمک‌ها برای مقابله با این آسیب افزوده شود، لازم و دارای اهمیت است.

وی افزود: همه دستگاه‌های مرتبط و شهرداری‌ها باید در راستای تجهیز کمپ‌های ترک اعتیاد و تأمین مکان مورد نیاز برای اقدامات درمانی و بهبودی معتادان، مساعدت و همکاری لازم را انجام دهند و روند اقدامات در این زمینه پیگیری می شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: تجهیز مراکز درمانی و توانمندسازی معتادان به فعالیت شغلی مهم بوده و لازم است این مراکز با کمک شهرداری‌های دارای درآمد در شهرستان‌ها تجهیز و اقدامات درمانی و توانمندسازی انجام شود.

هفته مبارزه با مواد مخدر فرصتی برای ارائه محتوای آگاهی بخش درباره عواقب اعتیاد عاملی با تأکید بر انجام برنامه‌های مشارکتی فرهنگی در مدارس با همکاری فرهنگ و ارشاد و آموزش‌وپرورش، تصریح کرد: در فصل تابستان باید برنامه‌ریزی‌ها در جهت هدایت دانش آموزان به برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و ورزشی انجام شود تا فرصت‌های تهدیدآمیز کاهش یابد.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های حوزه مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل، گفت: با توجه به نزدیک شدن به هفته مبارزه با مواد مخدر، این هفته فرصتی برای یادآوری ایثارگری شهدای مبارزه با مواد مخدر است. در این هفته دستگاه‌های مرتبط و سازمان‌های مردم‌نهاد با برپایی نمایشگاه‌هایی با محتوای عواقب اعتیاد به مواد مخدر و پیام‌های آگاهی بخش در نقاط پرتردد شهر‌ها می توانند در امر پیشگیری اولیه از اعتیاد تأثیرگذار باشند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار