به روز شده در: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در جلسه کارگروه اشتغال ایثارگران با تشکر از دستگاه‌های اجرایی که در راستای تبدیل وضعیت ایثارگران تلاش کردند، گفت: قانون تبدیل وضعیت ایثارگران لازم‌الاجراست و نباید ترک فعل در این زمینه صورت گیرد.
کد خبر: ۵۹۳۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱ - 31May 2023

تبدیل وضعیت ۸۰ درصد ایثارگران البرزی در دستگاه‌های اجراییبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «سلیمان رستمیان» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در جلسه کارگروه اشتغال ایثارگران که با حضور «بهزاد حق بیگی» معاون تعاون و امور اجتماعی، «رضا عزیزی» رئیس اداره اشتغال و کارآفرینی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، بانک‌های عامل، نماینده اداره کار و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با پرداخت بودجه تسهیلات بند «ب» تبصره ۱۶ در سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک میلاد باسعادت امام رضا (ع)، به روند اجرایی تبدیل وضعیت ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد زیادی از دستگاه‌های اجرایی در روند تبدیل وضعیت ایثارگران تلاش‌های گسترده‌ای انجام دادند و تعداد زیادی از ایثارگران بر اساس قانون مصوب مجلس تبدیل وضعیت شدند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: تعداد معدودی از ایثارگران که از شرکتی‌های وابسته به دستگاه‌ها هستند باقی‌مانده‌اند که در قرارگاه اشتغال استان مطرح و پیگیری خواهد شد، قانون تبدیل وضعیت ایثارگران لازم‌الاجراست و نباید ترک فعل در این زمینه صورت گیرد.

رستمیان به سهم اشتغال ایثارگران در خارج از استخدام‌های دولتی اشاره و تصریح کرد: برخی مسئولین سهمی برای ایثارگران در بازار‌های اشتغال‌زایی قائل نیستند و توجیه می‌کنند، بنیاد انتظار دارد در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به روند اجرایی بند «ب» تبصره ۱۶ قانون اشاره و تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ دولت اعتبار خوبی در راستای اشتغال‌زایی اختصاص داد که ۱۰ درصد آن یعنی بیش از ۲ هزار میلیارد به ایثارگران اختصاص یافت.

وی افزود: از این اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان سهم ایثارگران استان البرز بود که بانک‌ها در این زمینه تلاش‌های خوبی انجام دادند، اما متاسفانه فقط ۳۴ درصد از این مبلغ به ایثارگران پرداخت شد و ۶۰ درصد از متقاضیان تشکیل پروند و در نوبت معرفی به بانک قرار دارند.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز با تأکید بر اینکه باید از بروکراسی‌های در کار کاسته شود و در روند اجرایی کار تسهیل شود، گفت: نباید در کار اداری درگیر بروکراسی شویم و این نیاز به جسارت مدیران دارد، باید در اجرای قانون و ارائه خدمات به ایثارگران علی‌الخصوص اشتغال‌زایی تلاش کنیم و پیشرفت داشته باشیم.

رستمیان افزود: در بحث سرمایه‌گذاری ایثارگران در چرخه تولید در شهرک‌های صنعتی، چالش‌ها و مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: تکلیف ما رفع مشکلات ایثارگران در عین عزتمندی است، بنیاد به‌عنوان خادم و متولی ایثارگران و رابط بین ایثارگران و دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوص وظیفه‌داریم تلاش کنیم.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار