به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰
امام جمعه موقت یاسوج:
حجت‌الاسلام «حکمتی‌نیک» گفت: آغاز حرکت و جنبش اصلی انقلاب در روز ۱۵ خرداد صورت گرفت و شهدای بسیاری را در این روز تقدیم کردیم.
کد خبر: ۵۹۳۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۲ - 02June 2023

به گزارش دفاع‌پرس از یاسوج، حجت‌الاسلام «سیروس حکمتی‌نیک» امام جمعه موقت یاسوج امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه در آستانه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) هستیم، اظهار داشت: این انقلاب با تفکر امام به پیروزی رسید و همچنین ادامه دهنده راه امام راحل مقام معظم رهبری است که ۳۴ سال جامعه را به سوی ثبات و عزت و سربلندی برده است و انقلاب را به زیبایی به رغم همه مشکلات و تهدیدات خارجی و برخی مشکلات داخلی و همچنین پیچ های خطرناک حکیمانه کشتی‌بان بوده است.

وی افزود: در آستانه سالگرد ۱۵ خرداد هستیم که آغاز حرکت و جنبش اصلی انقلاب در این روز بود و شهدای بسیاری را در ۱۵ خرداد تقدیم کردیم که به شهدای روز تاریخی ۱۵ خرداد درود و سلام می فرستیم.

امام جمعه موقت یاسوج به تبیین و تحلیل راه و شخصیت و گفتمان و مکتب امام (ره) اشاره کرد و گفت: دشمنان در طول این چندین دهه به دنبال تحریف مکتب انقلاب و خط فکری امام بودند لازم است صاحبان قلم و اندیشه شخصیت امام را بیش از پیش برای مردم به خصوص نسل جوان و نوجوان تبیین کند به خصوص برای کسانی که انقلاب را درک نکرده‌اند و امام را ندیده‌اند.

حکمتی‌نیک بیان داشت: امام خمینی با شخصیت قاطعانه و بزرگ خود انقلاب را در کوران حوادث قرن بیستم پدید آورد انقلاب بزرگی انجام داد که به نظر می‌رسد پشتیبان اصلی انقلاب امام، نصرت الهی بود.

وی به تبیین نصرت الهی پرداخت و گفت: خداوند سنتی به نام نصرت الهی دارد که در آیات مختلفی نصرت الهی را وعده داده البته ملاک نصرت الهی ایمان به خداست پس ما معتقدیم که امام را خداوند یاری کرد.

امام جمعه موقت یاسوج خاطرنشان کرد: جیمی کارتر رئیس جمهور سابق آمریکا تنها یک سال پیش از انقلاب به شاه گفته بود که ایران جزیره ثبات است اما ببینیم نصرت الهی چگونه به یاری امام آمد که همان جزیره ثبات دچار انقلاب بزرگی شد که فقط نصرت الهی پشت آن بود و هر شخصی به دنبال حاکمیت آموزه های دینی باشد خداوند به او کمک می کند.

حکمتی‌نیک ابراز داشت: امام خصوصیات بسیار زیادی داشتند اما از مهم‌ترین آنها دوراندیشی و آینده نگری بود که آینده انقلاب را پیش بینی کرده بود دیگری صدور انقلاب بود که امام همیشه می فرمود باید انقلاب خود را به مرزهای بیرون از کشور صادر کنیم و این گفتمان به تمامی دنیا صادر شد.

وی با بیان اینکه امام دوراندیشی بسیار زیادی داشت و به گورباچوف گفته بود که صدای خرد شدن استخوان کمونیسم به گوش می‌رسد، یادآور شد: تنها اندکی پس از آن هشدار تاریخی، نظام کمونیستی شرق مضمحل شد و الان یک‌صد میلیون مسلمان در کشورهای بلوک شرق مشغول انجام اعمال اسلامی خود هستند.

این خطیب جمعه با بیان اینکه امام انسانی مبتکر و خلاق بود گفت: انقلاب اسلامی و مدیریت ناب مردمی و انقلابی از ابتکارات امام راحل بود امام در عینیت بخشیدن نقش مردم در جامعه سرآمد بود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار