امام جمعه موقت مهدی شهر:
حجت‌الاسلام «سقائیان » گفت: امام خمینی (ره) به طرز شگفت‌آوری آینده‌نگر و تیز بین بودند و سیره ایشان باید سرلوحه سیاست مداران ما باشد.
کد خبر: ۵۹۳۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۴ - 02June 2023

به گزارش دفاع‌پرس از سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین «علی سقائیان» امام جمعه موقت مهدی شهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهدی شهر به میزبانی مصلای این شهرستان ضمن گرامی‌داشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: ایشان جامع الشرایط بودند و در ارتباط با فقاهت، فلسفه، عرفان، مسائل سیاسی و اجتماعی و … کمتر کسی شبیه ایشان بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) مظهر نوآوری در فقه بودند، افزود: اخلاق از مهمترین ویژگی‌های امام خمینی (ره) بود.

امام جمعه موقت مهدی شهر با بیان اینکه امام (ره) معرفت خاصی داشتند، گفت: ما به تاسی امام خمینی (ره) انقلاب کردیم و لذا باید مدام باز گردیم و به سیره ایشان نگاهی دوباره بیاندازیم.

سقائیان با بیان اینکه خودسازی و تهذیب نفس از ویژگی‌های دیگر امام (ره) بود، بیان داشت: ایشان اخلاق را منشأ کار خودشان قرار داده بودند و همواره حرف‌هایشان را بدون هیچ بی اخلاقی عنوان می‌کردند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) به طرز شگفت‌آوری آینده‌نگر و تیز بین بودند، ابراز کرد: سیره ایشان باید سرلوحه سیاست مداران ما باشد.

امام جمعه موقت مهدی شهر با بیان اینکه امام (ره) سرلوحه تدین بودند گفت: یکی از ویژگی‌هایی که باید از امام خمینی (ره) بیاموزیم، مداومت در نماز و ذکر بود.

سقائیان با بیان اینکه امام خمینی (ره) بر آرمان‌های انقلاب مردم، مداومت داشت و شاهد بودیم که نتیجه این امر را نیز گرفت، بیان داشت: عمل بر اساس تکلیف یکی دیگر از ویژگی‌های مهم امام خمینی (ره) بود که باید به عنوان الگو از ایشان یاد کرد.

وی گفت:  امام (ره) به این فکر نمی‌کردند که اگر کاری را انجام بدهم، پیروز خواهم شد یا خیر؟ ایشان به تکلیف خود در قبال خدا و ملت عمل و نتیجه را به خداوند واگذار می‌کردند لذا این امر باید سرلوحه مسئولان ما قرار گیرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار