به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۱
استاندار کرمانشاه:
«صحرایی» گفت: در تاریخ دنیای معاصر، یک شخصیت برجسته و والا به نام حضرت امام (ره) ظهور کرده که نام ایران اسلامی و ملت سرفراز آن را در دنیا زنده کرده و به آن هویت بخشیده است‌.
کد خبر: ۵۹۴۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۴ - 04June 2023

مردم ما امروز عاشقانه مرید و مطیع رهبر معظم انقلاب هستندبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، «محمدطیب صحرایی» استاندار کرمانشاه روز گذشته (شنبه) در آئین بدرقه اعزام کاروان‌های مردمی برای شرکت در مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان‌های والای حضرت امام خمینی (ره)، اظهار داشت: با گذشت چند دهه از رحلت حضرت امام (ره) می‌توان با قطعیت عنوان کرد که هیچ نگاه سیاسی بدون برخورداری از یک پشتوانه عظیم اعتقادی و دینی نمی‌تواند چنین دلدادگی، عشق و علاقه‌ای را در میان یک ملت ایجاد کند.‌

وی افزود: در دنیا صدها و هزاران رهبر سیاسی آمده‌اند و رفته‌اند که برخی از آنها در کشور خود مدتی معروف و محبوب بوده‌اند و یا در دنیا هم اثرگذار بوده‌اند؛ ولی با اتمام دوران صدارت، خیلی زود به تاریخ پیوسته‌اند و امروز تنها می‌توان در لابلای کتاب‌ها ردی از آنها یافت.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: عشقی که امروز در ایران اسلامی نسبت به حضرت امام خمینی (ره) موج می‌زند یک عشق ذوقی، سلیقه‌ای و یا نژادی نیست و ریشه در فطرت ما دارد.

صحرایی عنوان کرد: در همین کشور ایران، افراد بسیاری در سده‌ها و هزاره‌های گذشته آمدند و پس از مدتی قدرت نمایی، رفتند و امروز من و شما حتی نامشان را هم نمی‌دانیم.

وی ادامه داد: در تاریخ دنیای معاصر، یک شخصیت برجسته و والا به نام حضرت امام (ره) ظهور کرده که نام ایران اسلامی و ملت سرفراز آن را در دنیا زنده کرده و به آن هویت بخشیده است‌.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) کرامت و عزت ما را در جهان افزایش داده است، گفت: این اجتماع عظیمی که هر ساله در ۱۴ و ۱۵ خرداد در حرم امام خمینی (ره) گرد هم می آیند در واقع این پیام را به دنیا می‌دهند که ما همچنان عاشقانه این شخصیت بزرگ تاریخ اسلام و بشریت را دوست داریم.

صحرایی بیان کرد: مردمی که عاشقانه در مراسم ارتحال حضرت امام حاضر می‌شوند در واقع عاشق استقلال و عزت خویش هستند و این راه سعادت را حضرت امام برای ما باز کرد.

وی اضافه کرد: مردم ایران با وجود برخورداری از یک تاریخ، فرهنگ و تمدن غنی، سال‌ها تحقیر شده بودند و حضرت امام (ره) آمدند و گفتند که کسی حق ندارد این مردم را تحقیر کند و ایرانی و مسلمان باید در دنیا عزت و کرامت داشته باشد.

صحرایی با تاکید بر اینکه مسیر عزت و اقتدار ایران اسلامی همچنان تداوم دارد، گفت: مردم ما امروز عاشقانه مرید و مطیع رهبر معظم انقلاب هستند؛ زیرا خواست ایشان ادامه همین خط است و راه سعادت، نجات و عزت در دنیا و آخرت همین راه است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار