به روز شده در: ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۴
پیرامون هلاکت ۳ نظامی صهیونیست صورت گرفت؛
وزیر دفاع مصر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به‌صورت تلفنی در خصوص حادثه امنیتی در مرز میان مصر و فلسطین اشغالی که به هلاکت سه نظامی صهیونیست منجر شد، رایزنی کردند.
کد خبر: ۵۹۴۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷ - 04June 2023

وزیر دفاع مصر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نافنی گفت‌وگو کردندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از اسکای‌نیوز، «محمد زکی» وزیر دفاع مصر در تماس تلفنی خود با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در خصوص حادثه امنیتی بامداد روز گذشته (شنبه) در مرز میان مصر و فلسطین اشغالی رایزنی کرد.

وزیر دفاع مصر در این تماس تلفنی با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درخصوص هماهنگی‌های مشترک میان دو طرف و اقدامات لازم برای ممانعت از تکرار چنین وقایعی در آینده، بحث و تبادل نظر کرد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که گالانت در این رایزنی تلفنی بر ضرورت همکاری‌های مشترک برای اجرای تحقیقات در خصوص این «عملیات خطرناک» تاکید کرد.

وی گفت که وقوع چنین حوادثی باعث خدشه‌دار شدن روابط مصر و رژیم صهیونیستی نمی‌شود.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که «هرتسی هالیوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به همراه «الیعازر تولیدانو» و فرمانده تیپ ۸۰ مرزی ارتش رژیم صهیونیستی به ارزیابی این رخداد پرداخته و گفته است: به همراه طرف مصری، تحقیقاتی دقیق و فراگیر در خصوص این حادثه صورت خواهیم داد و نکات مورد نیاز را از طرف مصری دریافت خواهیم کرد.

هالیوی حادثه روز شنبه را بسیار دشوار توصیف کرد و افزود: تحقیقات گسترده و عمیقی را همراه ارتش مصر صورت خواهیم داد و درس‌های لازم را از این حادثه خواهیم گرفت.

شبکه عبری‌زبان کان نیز روز گذشته، حادثه در مرز با مصر را یک شکست امنیتی بزرگ برای ارتش رژیم صهیونیستی توصیف کرد.

این شبکه صهیونیستی در این‌باره گزارش داد: یک سرباز مصری به راحتی موفق شد خود را به مناطق مرزی رسانده و دو سرباز را در دو مکان مختلف به قتل برساند و در ادامه برای دیگر نیرو‌های پشتیبانی ارتش که خود را به این منطقه رسانده بودند، کمین کرده و یک نفر دیگر را به هلاکت رسانده و چند نظامی را هم زخمی کرده است.

خبرنگار پایگاه خبری تایمز آف اسرائیل نیز در این‌باره اعلام کرد: حادثه امنیتی در مرز با مصر بسیار خطرناک بود و اگر اجازه داده شود به‌زودی جزئیات بیشتری از آن را منتشر خواهیم کرد.

در حادثه امنیتی اخیر در گذرگاه مرزی نیتسانا (مرز مصر و اراضی اشغالی) یک سرباز مصری توانسته سه نظامی صهیونیست را به هلاکت برساند و خودش نیز در درگیری با نظامیان صهیونیست کشته شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار