به روز شده در: ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۴
بنا بر روایت ریاض، رئیس‌جمهور روسیه با، ولی عهد عربستان سعودی تماس تلفنی برقرار و درباره روابط دوجانبه صحبت کرد.
کد خبر: ۵۹۵۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰ - 08June 2023

پوتین با بن سلمان تلفنی گفت‌وگو کرد

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، به رغم فشار‌های بین‌المللی آمریکا برای کاهش مراودات کشور‌ها با روسیه، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) از گفت‌و‌گوی تلفنی محمد بن سلمان و ولادیمیر پوتین خبر داد.

منابع رسانه‌ای دولتی در عربستان سعودی شامل خبرگزاری رسمی واس خبر دادند که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه (دیروز) با محمد بن سلمان، ولی عهد عربسنان سعودی تماس تلفنی برقرار کرد.

بنا بر روایت ریاض، در جریان رایزنی تلفنی پوتین و بن سلمان دو طرف درباره روابط روسیه و عربستان سعودی و طرق توسعه همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف رایزنی کردند.

به گزارش رسانه‌های عربستان سعودی، ولی‌عهد این کشور و رئیس‌جمهور روسیه همچنین درباره تعدادی دیگر از موضوعات مورد علاقه مشترک دو کشور تبادل نظر کردند.

رایزنی تلفنی محمد بن سلمان و ولادیمیر پوتین در شرایطی انجام شده که فشار‌های بین‌المللی آمریکا به دیگر کشور‌ها برای کاهش مراودات و روابط آن‌ها با روسیه به بهانه جنگ اوکراین ادامه دارد.

عربستان سعودی روابط خوب خود با هر دو کشور روسیه و اوکراین را حفظ کرده است. ماه گذشته بود که عربستان سعودی در نشست سران اتحادیه عرب به میزبانی جده، از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین میزبانی کرد و چند روز بعد از این نشست، وزیر کشور روسیه به عربستان سعودی سفر کرد.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار