فرمانده نیروی دریایی ارتش:

تولید ناوشکن نشان‌دهنده بلوغ صنایع دفاعی ایران است

دریادار ایرانی گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهوری اسلامی ایران توانسته است ناوشکن تولید کند که این نشان از بلوغ صنایع دفاعی ما است.
کد خبر: ۵۹۸۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸ - 22June 2023

تولید ناوشکن نشان‌دهنده بلوغ صنایع دفاعی ایران استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به دعوت فرمانده نیروی دریایی پاکستان به این کشور سفر کرده است، در مصاحبه با کانال اردوی شبکه جھانی سحر در اسلام‌آباد اظهار داشت: ما با کشور پاکستان پیش از این نیز تعاملات خوبی از قبیل رزمایش‌های دریایی مشترک داشتیم. علاوه بر این، ایران و پاکستان عضو اجلاس «آیونس» هستند. این اجلاس نشست فرماندهان نیروی دریایی حاشیه اقیانوس هند است.

دریادار ایرانی در خصوص اهداف سفر به پاکستان گفت: یکی از اهداف این سفر مربوط به حوزه امنیتی به ویژه در بحث تروریسم دریایی بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه گفت: ایران و پاکستان در کمیته‌های سه‌گانه آیونس فعال هستند. مسئولیت کمیته امنیت آیونس با جمهوری اسلامی ایران است. نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که سه دوره رئیس این کمیته بوده است.

وی افزود: سال گذشته ما مرکز امنیت دریایی را در چابهار افتتاح و فعال کردیم.

به گفته دریادار ایرانی این مرکز در پاکستان نیز فعال شده است.

دریادار ایرانی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی افزایش همکاری‌های آموزش دفاعی بین ایران و پاکستان گفت: یکی از برنامه‌های ما در طول این سفر، بازدید از توانمندی نیروی دریایی پاکستان است.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهوری اسلامی ایران توانسته است ناوشکن تولید کند که این نشان از بلوغ صنایع دفاعی ماست افزود: پاکستان در این زمینه‌ها علاقمند به همکاری بیشتر است و برنامه‌ریزی بلندمدت در بحث آموزشی و همچنین در حوزه صنایع دفاعی از دیگر اقدامات ما خواهد بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در حوزه رزمایش مشترک دریایی بین ایران و پاکستان گفت: ما یک رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی را داشته‌ایم که تاکنون با حضور کشورهای چین و روسیه و ایران سه دور برگزار شده است. در دوره سوم پاکستان به این رزمایش‌ها ناظر اعزام کرده بود و ان‌شاءالله در دوره چهارم که در اواخر سالجاری برگزار خواهد شد، پاکستان در این دوره حضور عملی خواهد داشت و یگان نظامی اعزام خواهد کرد.

دریادار ایرانی در پایان افزود: ما مسابقات نظامی را هم در پیش داریم که کشور پاکستان با اعزام تیم در این دوره از مسابقات نیز شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها