فرمانده‌ کل سپاه:

حضور هیچ فرد مسلحی برای فتنه‌گری در کردستان قابل تحمل نیست/ اجازه تعرض به مردم را نمی‌دهیم

سردار سلامی با بیان اینکه به سیاست و اهداف خطرناک دشمن علیه ملت ایران آگاهیم، گفت: حضور هیچ مسلحی برای فتنه‌گری در کردستان قابل تحمل نیست و آیین رزم ما برای امن‌سازی است.
کد خبر: ۵۹۹۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۲ - 26June 2023

حضور هیچ مسلحی برای فتنه‌گری در این دیار قابل تحمل نیست/ اجازه دست‌درازی به مردم را نمی‌دهیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان که با حضور فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح، مدیران و مقامات ارشد لشکری، کشوری و استانی در این شهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: خوشحالم که در این ایام مبارک و فضای معنویت افتخار حضور پیدا کردم. در فرمایشات رهبری تعاریف دل‌انگیزی و واقعی از شخصیت کردستان و مردمان سربلند این سرزمین شده و کردستان یک طبیعتی باصلابت و سربلند دارد.

فرمانده‌ کل سپاه با بیان اینکه کردستانی‌ها مردمانی باوفا، غیرتمند، فداکار و به سرزمین ایران دلبسته و حافظ این سرزمین هستند، تصریح کرد: کُرد‌ها مرزداران غیور کشور و انسان‌های مهمان‌نواز، صدیق در رفاقت، اخوت، آزادگی، حریت، فرهنگ و هنر هستند.

وی با بیان اینکه کردستان سرزمین ادیبان بزرگ و مرکز عاطفه‌ها و قلب‌های نورانی است، عنوان کرد: کردستانی‌ها شایسته هر نوع خدمت و وفاداری هستند. دشمن از گذشته‌های دور همواره بر این نگین انگشتری زیبا ایران طمع داشته و این خصوصیت دشمنان ما است.

سرلشکر سلامی بیان کرد: در منطق رژیم صهیونیستی آمده که «اسرائیل نمی‌تواند بزرگ شود پس باید کشور‌های اسلامی کوچک شوند»، منطقی که ترویج تفکر تجزیه‌طلبی و تفرقه در سرزمین‌های اسلامی بر همین اساس است.

وی اظهار داشت: استکبار شخصیت رفیع کشور‌های اسلامی و اتحاد مسلمانان را نمی‌پذیرد چرا که جهان اسلام سراسر شوکت و جلال و جمال، کمال، ثروث، فرهنگ، عدالت‌طلبی و حریت‌خواهی است و با منطق استکبار سازگاری ندارد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: آنان هر جا بتوانند آتش تفرقه و اختلاف را روشن کرده و قصد دارند کشور‌های اسلامی را تکه تکه و بر آنان حاکم شوند و ظرفیت‌ها و ثروت‌ها را به غارت برده و نوامیس مسلمین را آواره و خانه‌ها را ویران کنند، ما تصویر این سیاست خطرناک را در ده‌های اخیر در سرمین جهان اسلام دیده‌ایم.

وی بیان کرد: دشمنان و رژیم صهیونیستی به فقیرترین ملت‌ها از جمله افغانستان، یمن، سوریه و عراق رحم نمی‌کنند و آنان را تا مرحله فروپاشی پیش می‌برند به امید اینکه مسلمانان به صاحبان طراحی این سرنوشت خطرناک روی بیاورند.

فرمانده کل سپاه گفت: ما اعماق نیت خطرناک دشمن که جز ویرانی، فقر، آوراگی، عقب‌ماندگی، تسلیم چیز دیگری برای مسلمانان قائل نیست را درک می‌کنیم. انقلاب اسلامی تصاویر و نقشه‌های ویرانگر آن را نقش بر‌آب کرد.

وی با بیان اینکه امنیت و سلامت دو مقوله مجهول و از مواهب الهی است، خاطر‌نشان کرد: دشمن در اتفاقات سال گذشته به اهداف خود نرسید، اما برای مردم زحمت ایجاد کرد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه این سرزمین جای جولان دادن خائنین به ملت نیست، عنوان کرد: حضور هیچ مسلحی برای فتنه‌گری در این دیار قابل تحمل نیست و آیین رزم ما برای امن‌سازی است.

وی با بیان اینکه چهره رزمندگان اسلام و پیشمرگان مسلمان کرد در ۴۴ سال اخیر در دفا‌ع از انقلاب قابل تقدیر است، افزود: سپاهیان با همان اراده دوران دفاع مقدس و نیت خالص، تحمل سختی، هجرت و دوری از خانواده‌ها سختی‌ها را به جان خریده و بیش از دغدغه زندگی شخص خود، به آرامش و امنیت همین مردم فکر می‌کنند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با بیان اینکه نیرو‌های سپاه در هر شرایطی برای خدمتگزاری و کمک در کنار مردم حضور داشته‌اند، خاطرنشان کرد: خوشبختی و سعادت همین مردم بزدگ‌ترین آرزوی‌مان است، ما بدخواه یک نفر هم نیستیم حتی آنانی که فریب خورده‌اند، مطمئنیم که بر می‌گردند. ما تا آخر پای وظیفه خود ایستاده‌ایم و به هیچ کسی اجازه دست‌درازی به مردم را نمی‌دهیم مگر از جنازه‌هایمان عبور کنند.

وی عنوان کرد: ما مثل برادران و فرزندان همین مردم هستیم که برای تحمل سختی در راه آسایش آنان آماده بوده و جانمان را ایثار و فدا می‌کنیم.

فرمانده‌ کل سپاه با بیان اینکه رزمندگان سپاه غنی از صلابت، ایستادگی، ایثار، مجاهدت و جانفشانی هستند، افزود: امروز برادر عزیز سردار اوصانلو مجاهد فی سبیل الله را تودیع و به قرارگاه امام حسین (ع) منتقل و سردار پورجمشیدیان از پیشکسوتان میدان‌دیده، پرچم را به دست گرفتند و سردار شهسواریان نیز تودیع و برادر عزیزمان سردار رجبی که سال‌های سال در این استان به عنوان فرمانده سپاه و قرارگاه کردستان خدمت می‌کرد، به عنوان فرمانده جدید آذربایجان غربی معرفی شدند.

وی افزود: فرمانده جدید سپاه کردستان سال‌های سال چه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن به شایستگی خدمت کرده و در مسئولیت‌ها و عرصه‌های مختلف، حضور فعال و کارنامه درخشانی داشته است.

سرلشکر سلامی بیان کرد: سردار گشتاسبی یکی از فرماندهان درخشان سپاه بوده که ۴۱ سال خدمتش را در عرصه جهاد، جنگ و خدمتگزاری گذرانده و از فرماندهان بسیار موفق، مهربان، مردم‌دار، فهیم و با تدبیر هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از زحمات فرمانده سپاه سابق کردستان عنوان کرد: خوشبختانه امروز مردم در شهر و روستا در سایه آرامش و امنیت زندگی کرده و زندگی جریان دارد که امیدواریم قدردان و حافظ این وضعیت باشیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها