با حضور دادستان نظامی تهران؛

آئین گرامیداشت هفته قوه قضائیه در دافوس ارتش برگزار شد

همزمان با ایام شهادت آیت‌الله بهشتی و گرامیداشت هفته قوه قضائیه، مراسمی با حضور دادستان نظامی تهران در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد.
کد خبر: ۵۹۹۵۷۲
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱ - 27June 2023

آئین گرامیداشت هفته قوه قضائیه در دافوس ارتش برگزار شدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «رمضانعلی صالحی» دادستان نظامی تهران در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضاییه در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) با اشاره به نقش معنویت در جلوگیری از تخلفات اظهار داشت: اگر پایه‌های معنویت حقیقی را در کارکنان و نیرو‌ها رشد دهیم، قطعاً بسیاری از تخلفات و مشکلات قضایی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

حجت‌الاسلام صالحی با اشاره به دو رویکرد جرم‌شناسانه و رویکرد حقوقی به منظور پیشگیری و مقابله با تخلفات اظهار داشت: در رویکرد جرم‌شناسانه تلاش می‌شود تا علل و ریشه‌های جرایم مشخص شود و پیشگیری از وقوع رخ دهد. در رویکرد حقوقی نیز سعی می‌شود با آموزش قوانین و مقررات میزان انجام تخلفات را کاهش دهیم.

در ادامه، امیر سرتیپ «حسین ولی‌وند زمانی» فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان و تبریک هفته قوه قضائیه، با اشاره به اهمیت آگاه‌سازی در حوزه قضایی گفت: عدم آگاهی از قوانین و مقررات مشکل عمده‌ای است که باید به‌منظور مرتفع کردن آن، سطح اطلاعات و دانایی کارکنان در این زمینه افزایش یابد.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها