فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) کشور مطرح کرد؛

پاسخ کوبنده به ورود بدونِ مجوز هر پرنده‌ای به حریم ایران

امیر «رحیم‌زاده» گفت: مرزبانان آسمان کشور در ارتش و سپاه با ورود بدون مجوز هر پرنده‌ای به حریم هوایی کشور با شدت برخورد می‌کنند و پاسخی کوبنده به هرگونه جسارت دشمن می‌دهند.
کد خبر: ۶۰۰۰۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰ - 28June 2023

پاسخ کوبنده به ورود بدون مجوز هر پرنده‌ای به حریم ایرانبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «قادر رحیم‌زاده» فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) کشور از مرکز فرماندهی قرارگاه مشترک جنوب کشور بازدید و بر افزایش توان رزم و آمادگی دفاع همه جانبه تاکید کرد.

امیر رحیم‌زاده در جمع فرماندهان و کارکنان این مرکز پدافندی با بیان اینکه حریم هوایی کشور خط قرمز پدافند هوایی است، اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی در گذشته و حال آمادگی دفاعی نیرو‌های مسلح به‌ویژه در حوزه پدافند هوایی را آزموده‌اند و متوجه شده‌اند کوچکترین تجاوز و ورود بدون مجوز هر پرنده به حریم هوایی کشور با پاسخ کوبنده و آتشین پدافند هوایی مواجه می‌شود.

وی با اشاره به موقعیت راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و تلاش دشمنان در برهم زدن نظم منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: شبکه یکپارچه پدافند هوایی، امروز به برکت جوانان انقلابی و به سبب مشق رزم و مانور‌های شبیه‌سازی شده گوناگون نه تنها آسمان منطقه، بلکه پرواز‌های فرامنطقه‌ای را نیز مورد رصد و پایش قرار می‌دهد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) کشور ادامه داد: دشمن با طرح‌ریزی نقشه‌های مختلف درصدد برهم زدن نظم منطقه است که با ذکاوت، رفتارشناسی و شناسایی تهدیدات، هر گونه تحرک دشمنان رصد و پایش می‌شود.

امیر رحیم‌زاده، آمادگی مرکز فرماندهی قرارگاه مشترک جنوب کشور را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: افتخار قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا در اختیار داشتن جوانان انقلابی و متعهد در نیرو‌های مسلح است که ماحصل این ظرفیت تعامل و برادری سازنده و اثرگذار و بهره‌برداری حداکثری از امکانات پدافند هوایی کشور در حوزه دفاع از منافع ملی و مراکز حساس کشور است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار