در همایش فرماندهان یگان‌های عمده نیروی زمینی ارتش؛

سرلشکر موسوی: ارتقاء چشمگیر توان نیروی زمینی ارتش/ تبیین موفقیت‌ها توطئه دشمنان در یأس‌آفرینی را خنثی می‌کند

فرمانده کل ارتش با تأکید بر اینکه نزاجا نسبت به گذشته، ارتقای قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: امروز شاهد یک نیروی زمینی جدید، پویا و مجهز به فناوری روز هستیم.
کد خبر: ۶۰۰۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴ - 03July 2023

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش سراسری فرماندهان یگان‌های عمده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اهداف برگزاری این همایش اظهار داشت: بررسی اقدامات موفقیت‌آمیز و احصای نقاط قوت و برخی کاستی‌ها و راه‌های تسرّی و تعمیم موفقیت‌ها از ستاد تا سرپنجه‌ها از اهداف برگزاری این همایش است.

سرلشکر موسوی افزود: از دیگر اهداف این همایش نگاه معطوف به آینده است تا بتوانیم در مقابل هر تهدیدی سربلند بیرون بیاییم؛ مرور این اهداف، موجب می‌شود تا نگاه هماهنگ، هم‌افزا، متوازن و متناسب میان فرماندهان تقویت شود.

فرمانده کل ارتش با تأکید بر اینکه نیروی زمینی محوری نسبت به گذشته، ارتقای قابل ملاحظه و ملموسی داشته است، گفت: امروز نیروی زمینی ارتش توانسته است در تمام عرصه‌های مأموریتی خود سربلند باشد و افتخارآفرینی کند؛ البته تمامی نیرو‌های ارتش نیز در سطح قرارگاه‌ها، یگان‌ها و مناطق خود، اهداف مد نظر را بررسی و مرور می‌کنند تا در مجموع ارتش جمهوری اسلامی ایران بتواند حرکتی رو به جلو داشته باشد.

وی با تأکید بر لزوم هم‌افزایی میان تمامی رده‌های ارتش عنوان کرد: هر یگان در سطوح عملیاتی و راهبردی خود باید بتواند در حرکت رو به جلوی ارتش تأثیرگذار باشد؛ به همین دلیل تا سطح نفر در یگان‌ها، وظایف کارکنان مشخص شده است تا هر شخصی از نقش خود در تسریع اهداف آگاه و به آن ملتزم باشد.

امیر موسوی اظهار داشت: امروز شاهد یک نیروی زمینی جدید، پویا و پوست‌اندازی‌شده و مجهز به فناوری روز با فرماندهان با تجربه و با دانش برای انجام مأموریت‌های محوله هستیم.

فرمانده کل ارتش با تأکید بر لزوم توجه فرماندهان و کارکنان برتعمیق و تعمیم سواد رسانه‌ای، بیان کرد: ارتقاء تاب‌آوری در مقابل عملیات روانی دشمنان با توجه به به‌روز شدن تهدیدات از دلایل ضرورت توجه به ارتقای سواد رسانه‌ای در سطح یگان‌هاست.

وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی گفت: توجه به الزامات یک ارتش آماده ظهور، تبدیل پادگان به دانشگاه، تقویت کانون‌های ارزیابی، نهادینه کردن یادگیرندگی فردی و سازمانی، چندمهارته کردن کارکنان، توجه بیش‌تر در رسیدگی به خانواده‌های کارکنان و حوزه معنویت و بصیرت، ارتقای روحیه رزم، توجه ویژه به حوزه نگهداری از ارزش‌ها که مهم‌ترین آن نیروی انسانی مؤمن و فداکار است و همچنین تجهیزات و اماکن، استفاده بهینه از ظرفیت‌های یگان‌ها و تقویت عوامل امیدآفرین، نقش مهمی در تقویت توان رزم یگان‌های ارتش دارد.

سرلشکر موسوی یکی از مهم‌ترین حربه‌های دشمنان را ایجاد ناامیدی و یأس‌آفرینی در جامعه دانست و خاطر‌نشان کرد: ایجاد تحول و ارتقای روحیه مثبت، نقش اساسی در بهره‌وری بیش‌تر و خنثی‌سازی نقشه‌های دشمنان دارد؛ بنابراین همواره باید با تبیین موفقیت‌ها و امید‌بخشی، توطئه دشمنان را در القای یأس و ناتوانی خنثی کرد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها