رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح:

نیروهای مسلح در آموزش حقوقی پیشگام هستند

حجت‌الاسلام پورخاقان به اهمیت موضوع آموزش‌های حقوقی در نیرو‌های مسلح اشاره کرد و گفت: نیرو‌های مسلح در آموزش حقوقی پیشگام هستند و مسائل حقوقی باید در نیرو‌های مسلح همگانی شود.
کد خبر: ۶۰۰۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷ - 03July 2023

نقش نیروهای مسلح در امنیت کشورمان بی بدیل است/ نیروهای مسلح ما مکتبی، مومن و با اقتدار به وظایف خود به خوبی عمل می کنندبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «احمدرضا پورخاقان» رئيس سازمان قضايی نيروهای مسلح در پنجمین همایش حقوق و قوانین ارتش که صبح امروز (دوشنبه) در دانشگاه افسری خاتم الانبیاء (ص) برگزار شد، با بیان اینکه نقش نیروهای مسلح در امنیت کشورمان بی بدیل است، اظهار داشت: نیروهای مسلح ما مکتبی، مومن و با اقتدار به وظایف خود به خوبی عمل می‌کنند.

حجت الاسلام پورخاقان درباره پنجمین همایش رسته حقوق گفت: آموزش حرف اول را در موضوع حقوق می زند و جهل به قانون رافع مسئولیت نیست و همه باید به قانون مکلف باشیم و به موضوع آموزش در قانون صریحا متذکر شده است.

رئیس سازمان قضايی نيروهای مسلح به اهمیت آموزش اشاره کرد و افزود: در سایه آموزش می توان نیروهای مسلح سالمی داشت و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

حجت الاسلام پورخاقان به اهمیت موضوع آموزش های حقوقی در نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: نیروهای مسلح در آموزش حقوقی پیشگام هستند و مسائل حقوقی باید در نیروهای مسلح همگانی شود.

وی با بیان اينکه بسیاری از کلاهبرداری ها در جامعه مبتنی بر اسناد غیر رسمی صورت می گیرد، افزود: اگر زوایای مختلف حقوقی در نیروهای مسلح ما به خوبی آموزش داده شود قطعا در نگارش هر نوع قراردادی تجدیدنظر می شود و این خود در پیشگیری از وقوع هر نوع جرمی موثر است.

رئیس سازمان قضايی نيروهای مسلح به اقدامات موثر در زمینه آموزش حقوقی توسط نيروهای مسلح در بین کارکنان اشاره کرد و گفت: نزدیک ۶۵۲ دوره آموزش حقوقی توسط سازمان قضايی نيروهای مسلح در سراسر کشور برگزار شد و ۷۵ هزار و ۱۹۳ نفر از نیروی‌های ارتش در این دوره‌ها شرکت داشتند و این اقدامات موجب پایین آمدن جرایم در نیروهای مسلح شده است.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها