فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش:

لزوم آشنایی با اندیشه‌های حقوقی جدید برای صیانت از نیروی انسانی/ آگاهی از مسائل قضایی منجر به کاهش جرائم می‌شود

امیر سرتیپ صباحی‌فرد گفت: بستر‌های حقوقی و قضایی در ارتش جمهوری اسلامی می‌توانند با آگاهی‌بخشی به نیرو‌ها جرائم انسانی را کاهش دهند.
کد خبر: ۶۰۰۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴ - 03July 2023

امیر سرتیپ صباحی‌فردبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در پنجمین همایش روز رسته حقوق که صبح امروز (دوشنبه) در دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) برگزار شد، اظهار داشت: سالم‌سازی، پیشگیری و پاک‌سازی محیط‌های مختلف بشری از اهداف پیامبران و اولیای الهی بوده است که برای آن چاره‌اندیشی کرده‌اند و در قرآن اشارات فراوانی به آن شده است.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد افزود: مهم‌ترین رویکرد نگاه‌های دینی و الهی، کاهش وابستگی بشر به مافیا در سیر و سلوک الهی است که می‌تواند راهکاری برای جامعه امروزی قلمداد شود؛ از طرفی در جوامع امروزی شاهد این هستیم که تخلفات جرائم در بستر‌های زیستی، فرهنگی و اجتماعی رخ داده که با ارزیابی درست از وضعیت اجتماعی می‌توان جرم و موارد کیفری را کاهش داد و یا به حداقل ممکن رساند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: نیرو‌های مسلح به‌ویژه بستر‌های حقوقی و قضایی در ارتش جمهوری اسلامی می‌توانند با آگاهی‌بخشی به نیرو‌های نظامی بالاخص در حوزه‌های اقتصادی، جرائم انسانی را کاهش دهند.

وی یادآور شد: مشکل اساسی در جوامع به‌ویژه کشور ما، ناآگاهی و ندانستن برخی مسائل، قوانین و ملزومات دانش حقوقی در سطوح مختلف حتی در سطح فرماندهان است که زمینه جرم را برای سیستم به وجود می‌آورَد.

امیر صباحی‌فرد تأکید کرد: آشنایی با دانش و اندیشه‌های حقوقی جدید به همراه ارائه آموزش‌های لازم در بستر‌های کاری و اجرایی می‌تواند در حفظ تجهیزات، تقویت قوا و کاهش آسیب‌ها به‌ویژه در حوزه نیروی انسانی، مفید باشد.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها