رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

مردم به پیشرفت ارتش در تمامی عرصه‌ها افتخار می‌کنند

حجت‌الاسلام محمدحسنی با اشاره به منزلت اجتماعی نیروی زمینی ارتش، گفت: مردم به پایایی و پیشرفت ارتش در تمامی عرصه‌ها افتخار می‌کنند.
کد خبر: ۶۰۱۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷ - 03July 2023

مردم به پیشرفت ارتش در تمامی عرصه‌ها افتخار می‌کنندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همایش سراسری فرماندهان یگان‌های عمده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در میان مردم از منزلت اجتماعی بالایی برخوردار است، اظهار داشت: طرح‌های لبیک یا امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با توجه حداکثری به نیاز‌های سطوح مختلف جامعه هدف خود، توانسته است، تأثیرگذاری مطلوبی داشته باشد و در نتیجه مردم نیز به وجود، پایایی و پیشرفت ارتش در تمامی عرصه‌ها افتخار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه آشنایی با منظومه فکری ولی فقیه و عمل به آن از الزامات ولایت‌مداری است، افزود: بیانات و دیدگاه‌های فرماندهی معظم کل قوا (حفظه الله تعالی) درخصوص یک فرمانده ولایی و موفق، در چهار حوزه معنوی، انقلابی، اخلاقی و مدیریتی خلاصه می‌شود. در حوزه ویژگی‌های معنوی، باید به انتقال روحیه معنوی به کارکنان زیردست خود، تقویت ایمان و امید، تقوا، اخلاص در عمل، ایثارگری و توکل بر خدا توجه ویژه داشت.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی یک فرمانده موفق تصریح کرد: واژه اخلاق در معنای لغوی شامل آراسته بودن به فضائل و پیراسته بودن از رذائل است و ویژگی‌های اصلی آن در بُعد‌های شجاعت و عدم ناامیدی، صادق و یک رو بودن، تواضع، اعتمادبه‌نفس و پرهیز از توهین جمع‌بندی می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدحسنی در ادامه به ویژگی‌های انقلابی یک فرمانده موفق اشاره و عنوان کرد: انقلابی‌گری به معنای تلاش برای حفظ دستاورد‌های انقلاب اسلامی است و یک فرمانده انقلابی باید پایبند به اصول انقلاب، بابصیرت، دارای خصویاتی همچون مرزبندی با دشمن، مقاومت و ایستادگی پایدار و اطاعت بی چون و چرا از ولی فقیه باشد.

وی با اشاره به ویژگی‌های مدیریتی یک فرمانده موفق اظهار داشت: این ویژگی‌ها شامل اهتمام ویژه به آموزش کامل و دقیق کارکنان، تقویت ایمان و امید در زیرمجموعه خود، مسئولیت‌پذیری و برجسته‌سازی الگو‌های جامعه یعنی شهدای والامقام است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ضمن تجلیل از زحمات تمامی فرماندهان و کارکنان در حوزه‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: طرح‌های لبیک و مصباح که به لحاظ محتوایی و اجرایی بسیار مطلوب و قابل توجه هستند، در تمامی سطوح یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال اجراست و موجب افزایش تعالی معنوی و بصیرت‌افزایی کارکنان شده است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها