در همایش سراسری فرماندهان یگان‌های عمده نزاجا؛

فرمانده نیروی زمینی ارتش: تهدیدات را با تجهیزات روزآمدشده شکست می‌دهیم

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به اینکه با توجه به تهدیدات پیش رو، زمان و قدرت تهاجمی در نبرد‌های آتی اهمیت بسیاری دارد، گفت: استفاده از تجهیزات روزآمدشده نیز در این نبردها، کمک بسیاری در شکست این تهدیدات می‌کند.
کد خبر: ۶۰۱۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۶ - 03July 2023

تهدیدات را با تجهیزات روزآمدشده نزاجا شکست می‌دهیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در دومین روز از همایش سراسری فرماندهان یگان‌های عمده این نیرو با بیان این که نیروی زمینی ارتش، تحول عظیمی در سالیان اخیر در ساختار خود ایجاد کرده است، اظهار داشت: متناسب با این تحولات، نیروی زمینی دکترین دفاعی و تسلیحات نظامی خود را روزآمد کرده تا بتواند با حداکثر توان در عرصه‌های نبرد احتمالی آینده آماده باشد.

امیر حیدری با اشاره به اهداف برگزاری این همایش افزود: ارائه تدابیر و منویات فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) به فرماندهان یگان‌های عمده نزاجا در یک فضای چهره به چهره انتقال می‌یابد. هم‌چنین دکترین جدید نیروی زمینی ارتش نیازمند ارائه و تشریح است و فرماندهان در کارگاه‌های تخصصی در این حوزه‌ها تبادل نظر و بحث می‌کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر به‌روزشدن تجهیزات و تسلیحات این نیرو از جمله سلاح‌های پهپادی و جنگال عنوان کرد: تسلیحات نو و بروز شده نزاجا شامل موشک‌های دور زن و دقیق زن، هوشمند، شبکه‌ای و... در کارگاه‌های تخصصی مربوط به فرماندهان نشان داده شده تا در صورت حضور این تسلیحات در یگان‌ها، آموزش‌های لازم را از قبل دیده باشند.

وی وجود این تسلیحات در یگان‌های مرزی را عاملی اساسی برای ارتقای توان رزمی و بازدارندگی دانست و بیان کرد: استفاده از تجربیات فرماندهان کنونی نیرو‌های مسلح در این همایش به همراه برپایی نمایشگاه دستاورد‌های نیروی زمینی ارتش، در راستای عمل به اصل بازدارندگی دفاعی و انجام نقش ارتش در قانون اساسی است.

امیر حیدری با اشاره به روزآمد کردن تسلیحات قدیمی در کنار تولید و به‌کارگیری تسلیحات جدید، افزود: در نیروی زمینی ارتش می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که تمام تجهیزات قدیمی با بروز و آماده بکار شدن، به چرخه تسلیحاتی برمی‌گردد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تهدیدات پیش رو، زمان و قدرت تهاجمی در نبرد‌های آتی اهمیت زیادی دارد. استفاده از تجهیزات روزآمدشده نیز در این نبردها، کمک بسیار زیادی در پیروزی علیه دشمنان می‌کند، به همین دلیل نیروی زمینی ارتش با بیش از ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در زمینه ارتقای توان تهاجمی خود همکاری می‌کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار