معاون عملیات کل سپاه:

نگاه راهبردی بهداری «نزسا» قابل تعمیم به سایر ارتش‌های منطقه است

سردار «نیلفروشان» با بیان اینکه بهداری رزمی نزسا در بین نیرو‌های سپاه، منطقه و محور مقاومت می‌درخشد، گفت: نگاه راهبردی که در این مجموعه وجود دارد، قابل تعمیم به بهداری رزمی سایر ارتش‌های منطقه است.
کد خبر: ۶۰۱۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۸ - 04July 2023

نگاه راهبردی بهداری نزسا قابل تعمیم به سایر ارتش‌های منطقه استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار «عباس نیلفروشان» معاون عملیات کل سپاه در مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه، اظهار داشت: سیستم بهداری رزمی در کنار سایر سیستم‌های موجود در رزم، از سیستم‌های اساسی و تعیین‌کننده در صحنه جنگ است و اگر بهداری نقش خود را در صحنه کلان جنگ خوب ایفا کند، می‌شود صحنه نبردی موفق را رقم زد.

سردار نیلفروشان افزود: بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در عرصه‌های مختلف مطابق با دکترین‌های عملیاتی نزسا نقشی پیش‌برنده و تعیین‌کننده داشته و در عرصه‌های مختلف به اجرای مأموریت پرداخته است. آنچه که موجب شد امروز بنده خدمت شما برسم به دلیل عظمتی است که مجموعه بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه دارد و تلاش‌های بزرگ و اقداماتی که این مجموعه انحام داده قابل تقدیر است.

معاون عملیات سپاه تصریح کرد: نزسا در حوزه مقابله با آمریکا تلاش‌های فراوانی انجام داده است و در حوزه‌های تجهیزات، ساختار، زنجیره امداد و انتقال و نبرد‌های نیمه‌سخت در شمال‌غرب و جنوب شرق در حوزه نظامی سرآمد است و در این عرصه‌ها تجربیات خوبی را کسب کرده است. این مجموعه همچنین در حوزه اقدامات درمانی برای محرومیت‌زدایی توانسته رضایت مقام معظم رهبری را کسب کند که این امتیاز بزرگی است.

سردار نیلفروشان عنوان کرد: ما تجربه چندین سال جهاد و مبارزه در سخت‌ترین معرکه‌های جهاد، خون و شهادت در دفاع مقدس و محور مقاومت داریم، اما امروز شاهد هستیم اکثر ارتش‌های دنیا و کارخانه‌های جنگ‌افزارسازی به سمتی می‌روند که تاثیر تجهیزاتشان روی رزمنده در صحنه جنگ کشنده نباشد و بیشتر تلاش می‌کنند تا نیرو‌های طرف مقابل را مجروح کنند؛ چون وقتی یک نیرو مجروح می‌شود چهار نفر دیگر باید برای انتقال و مداوای او مشغول شوند. حال اگر زنجیره امداد، انتقال و درمان در صحنه نبرد به درستی طراحی نشده باشد، دردسر‌های زیادی را به وجود می‌آورد و موجب تخریب روحیه سایر نیرو‌ها نیز می‌شود.

وی ادامه داد: پس اگر رزمنده اطمینان داشته باشد که در صورت مجروحیت سامانه‌ای برای انتقال و درمان او وجود دارد، موجب افزایش روحیه و اطمینانش در صحنه نبرد می‌شود.

معاون عملیات سپاه با بیان اینکه درمان، انتقال و رسیدگی به مجروحین در صحنه نبرد تعیین‌کننده است، گفت: لذا اگر به بهداری رزمی یک نگاه سیستمی داشته باشیم که شکر خدا با تدابیر فرمانده نیرو این نگاه در نیروی زمینی نهادینه شده است، جنگ‌های آینده را تسهیل می‌کند. بهداری یک سیستم است و نقش تعیین کننده‌ای در کنار سایر سیستم‌ها دارد و این نگاه خوبی است که بهداری رزمی نزسا وجود دارد و به عنوان یک انسان که اهل مطالعه است می‌گویم که در منطقه غرب آسیا بهداری رزمی نیروی زمینی جایگاه ویژه‌ای دارد و همین خط را در جبهه مقاومت نیز دنبال کرده است.

وی با بیان اینکه فرمانده نیروی زمینی سپاه نگاه ویژه و راهبردی به بهداری رزم دارد، عنوان کرد: نگاه راهبردی که در این مجموعه وجود دارد قابل تعمیم به بهداری رزمی سایر ارتش‌های منطقه است. شما بدانید بهداری رزم نیروی زمینی سپاه، در بین تمام نیرو‌های سپاه، منطقه و محور مقاومت می‌درخشد. این موضوع را قدر بدانید و توسعه دهید. این نگاه سیستمی که به بهداری رزم که از دفاع مقدس شروع شده، تا کنون ادامه یافته است و روز به روز با علم پیشرفته بروز شده، را ارتقا و در سایر سیستم‌ها نیز توسعه دهید.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار