در افتتاحیه طرح ملی «اعتلاء»؛

سردار قاآنی: انجام روزانه بیش از ۳۰ عملیات در کرانه باختری علیه صهیونیست‌ها/ انتقال قدرت از غرب به آسیا عملیاتی شده است

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه بعضی از روز‌ها فلسطینیان بیش از ۳۰ عملیات در کرانه باختری علیه رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند، گفت: رژیم صهیونیستی تمام نیروی خود را در اردوگاه جنین به میدان آورده است، ولی جوانان فلسطین در دهان او زدند.
کد خبر: ۶۰۱۵۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳ - 05July 2023

سردار قاآنیبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه صبح امروز در افتتاحیه طرح ملی «اعتلاء» اظهار داشت: اساس درگیری ما با آمریکا این است که می‌خواهیم مسیر مستقیم واقعی را برویم، اما آمریکا می‌خواهد ما را در مسیری بیاندازد که خودش تعریف می‌کند.

سردار قاآنی با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی این است که راه مستقیم را تشخیص داده و در این مسیر حرکت می‌کند، افزود: برای دشمن، شخصیتی چون سردار سلیمانی قابل تحمل نبود؛ زیرا بالاترین سلاح شهید سلیمانی منطقش بود؛ لذا استکبار و آمریکا به دنبال این هستند که ما را از مسیر مستقیم منحرف کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: شهید سلیمانی به همه آموخت که اگر دشمن منطق سرش نمی‌شود و می‌خواهد از طریق اعمال قدرت حرف خود را به کرسی بنشاند، راه برخورد با دشمن چگونه است.

وی با بیان اینکه باید به فکر دفاع از خود و در حد استطاعت‌مان به فکر دفاع از دیگران باشیم، تصریح کرد: فرزندان فلسطین در هیچ دوره‌ای مثل امروز با اقتدار و با صلابت نبودند و در مقابل هم، اسرائیلی‌های جنایتکار هیچ‌وقت مثل امروز دچار مشکل و تفرقه و فلاکت نبودند. فرزندان فلسطین راه باعزت زندگی کردن و باعزت جنگیدن را از انقلاب اسلامی آموختند.

سردار قاآنی گفت: «نفتالی بنت» که سال گذشته نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بود در نامه‌ای با عنوان «نامه‌ای به مردم خاموش صهیونیست» که ۲۶ تا ۲۷ صفحه است، در شش یا هفت صفحه از مصیبت‌هایی که این رژیم با آن درگیر است، تعریف می‌کند که در مسائل اقتصاد، ارتش، اخلاق، مسائل زنان و سایر مسائل چه مشکلاتی دارند. بنت در آخر نامه‌اش می‌گوید که یهودی‌ها دو بار حکومت داشتند، بار اول ۸۰ سال به طول انجامید، اختلافات به اوج رفت و حکومت ساقط شد؛ بار دیگر، حکومت تشکیل دادند که ۷۵ سال به طول انجامید، اختلافات به اوج رفت و حکومت ساقط شد. نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی می‌گوید در حکومت‌های ما هیچ‌گاه اختلافات به اندازه این حکومت نبوده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: امروز شاهد هستیم که رژیم صهیونیستی تمام نیروی خود را در اردوگاه جنین به میدان آورده، ولی جوانان فلسطین در دهان او زدند. بعضی از روز‌ها فلسطینیان بیش از ۳۰ عملیات در کرانه باختری علیه رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند.

وی اظهار داشت: اینکه رهبر انقلاب تاکید می‌کنند هزینه سازش از هزینه مقاومت بیشتر است، واقعاً حرف درستی است و امروز مقاومت در صحنه دفاعی خودش را خوب نشان داده است. زمانی که برادرانتان در سوریه تحت عنوان «مدافعین حرم» ایستاده بودند، دشمنان در برخی کشور‌های اروپایی اجلاس می‌گذاشتند و بیش از ۷۰ کشور علیه سوریه اجماع می‌کردند؛ اما نتیجه مقاومت این شد که رئیس جمهور ما به سوریه رفت و یک مهر طلایی در دفتر مقاومت زد. در اجلاس اتحادیه عرب هم همه کسانی که علیه بشار بودند، از او برای حضور در اجلاس دعوت کردند.

سردار قاآنی افزود: مقاومت در صحنه سیاسی و امنیتی و اقتصادی هم خودش را نشان داده است. این‌ها درس‌هایی است که جمهوری اسلامی درون خودش یاد گرفته و در حال آموزش دادن به سایر کشور‌هاست؛ لذا دشمنان از این موضوع ناراحت هستند؛ بعد آنقدر عاجز می‌شوند که مرد اول مبارزه با تروریسم را ترور می‌کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: ما زیباترین نوع نبرد را به نیرو‌های مقاومت آموزش داده‌ایم. آمریکایی‌ها در دوره جدید بعد از واقعه ۱۱ سپتامبر که مستقیماً وارد جنگ شدند، اگر فرهنگ انقلاب اسلامی نبود، جهان را می‌بلعیدند.

وی ادامه داد: امروز انتقال قدرت از غرب به آسیا عملیاتی شده است و در حال اتفاق افتادن است. اگر شکست‌های آمریکا در حوزه‌های مختلف نبود، این شرایط به وجود نمی‌آمد. انقلاب اسلامی اثرگذارترین عاملی است که این حوادث را رقم زده است.

سردار قاآنی با بیان اینکه چین اخیراً در حوزه‌هایی قدم گذاشته که سابقه نداشته و حوزه‌های متعلق به آمریکا بوده است، گفت: در این تغییر آرایش قدرت جای خودمان را پیدا کنیم. قدم‌های خوبی برداشته شده است، اما باید بفهمیم که کجا سوار قطار انتقال قدرت شویم.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: انقلاب اسلامی پرچم‌دار حیات نورانی مقاومت در منطقه است. انقلاب اسلامی ابتدا همه شیوه‌هایی را که به دیگران یاد می‌دهد، درون خودش پیاده کرده است و به همین دلیل دیگران حرف ما را قبول می‌کنند.

وی در پایان گفت: امروز جمهوری اسلامی جزو تعیین‌کننده‌ترین‌ها در منطقه است. شما وضعیت امروز عراق را به زمانی که آمریکایی‌ها عراق را اشغال کردند، مقایسه کنید؛ در ابتدا که عراق را اشغال کردند، یک فرمانده نظامی را حاکم کردند و مدتی بعد به دلیل فشار‌ها یک فرد سیاسی را جای او گذاشتند؛ اما حالا ببینید چه دولت و مجلس و سیستمی در عراق حاکم است؛ این به دلیل استحکام فرهنگ انقلاب اسلامی و مقاومت است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها