در افتتاحیه طرح ملی «اعتلاء»؛

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: «جهاد تبیین» مبنا و موتور حرکت سایر جهادهاست

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با بیان اینکه ادبیات دینی ما به دو علت جهاد تبیین را در عرض سایر جهادها نمی‌داند، گفت: جهاد تبیین مبنا و موتور حرکت سایر جهادهاست.
کد خبر: ۶۰۱۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲ - 06July 2023

«جهاد تبیین» مبنا و موتور حرکت بقیه جهادهاستبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «عبدالله حاجی‌صادقی» نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در افتتاحیه طرح ملی «اعتلاء» (تعالی‌بخشی مسئولین و استادان دانشگاه آزاد اسلامی) اظهار داشت: در فرهنگ دینی ما جهاد مصادیق بسیاری همچون جهاد علمی، اقتصادی، اقتدارافزایی، خدمت‌رسانی دارد؛ اما شاید مبنایی‌ترین جهاد در فرهنگ دینی جهاد تبیین و روشنگری باشد.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی  افزود: ادبیات دینی ما به دو علت جهاد تبیین را در عرض سایر جهادها نمی‌داند؛ بلکه آن را در طول و مرتبه بالاتری ارزیابی می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه تصریح کرد: جهاد تبیین مبنا و موتور حرکت سایر جهادهاست، برای اینکه اهل اقتصاد، نیروهای مسلح و سایرین جهاد خاص خود را انجام دهند، باید کسی آن‌ها را به خط کند.

وی ادامه داد: جهاد تبیین در برابر خطرناک‌ترین حمله است. جهاد تبیین دفاع در برابر حمله به خرمشهرهای فیزیکی و خاکی نیست، بلکه دفاع در برابر حمله به مغزها و قلب‌هاست.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با بیان اینکه شخصیت هر انسان و هر جامعه را دو عامل مهم می‌سازد، عنوان کرد: سبک زندگی، بینش‌ها، آگاهی‌ها، دانش‌ها، گرایش‌ها و تعلقات همه انسان‌ها تحت تأثیر این عوامل است؛ مغز و قلب. جهاد تبیین دفاع از حمله به این دو مرکز است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه در پایان خاطرنشان کرد: بنابر فرموده قرآن کریم، جهاد تبیین دفاع در برابر فتنه است. فتنه هم از عملیات نظامی بزرگ‌تر و شدیدتر است؛ چراکه فتنه یعنی حمله چراغ خاموش.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
پربیننده ها