دریادار سیاری در جمع خبرنگاران:

منویات فرمانده معظم کل قوا در زمینه پیشرفت علم و دانش نظامی محقق شده است

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: تمامی تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه پیشرفت علم و دانش نظامی و مسائل حاد و حساس دفاعی در کشور به‌صورت کامل اجرا شده است.
کد خبر: ۶۰۲۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۴ - 10July 2023

دانشگاه ستاد فرماندهی و ارتش وظیفه دارد مدیران و فرماندهان آینده این نیرو را تامین کند/ موفقیت‌های ارتش در عرصه‌های مختلف مرهون زحمات مدیریت فرماندهی دانش‌آموختگان این دانشگاه استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش در حاشیه آیین گرامیداشت نودمین سالگرد تأسیس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) که صبح امروز (دوشنبه) در این دانشگاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از نقاط عطف این دانشگاه، حضور اساتید دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا در دوران دفاع مقدس برای طرح‌ریزی عملیات‌های بزرگی همچون ثامن‌الائمه، طریق‌القدس، فتح‌المبین و به ویژه بیت‌المقدس بود که افتخار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دوران جنگ تحمیلی به همراه داشت.

دریادار سیاری با بیان اینکه دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش وظیفه دارد که مدیران و فرماندهان آینده این نیرو را تأمین کند، افزود: برای همه مقاطع تحصیلی دوره‌های مختلف و متعددی را از بدو ورود به ارتش در نظر گرفتیم؛ همچنین مهم‌ترین دوره پیش‌بینی شده برای مدیران و فرماندهان، دانشگاه فرماندهی و ستاد است که امروز نودمین سال تأسیس آن است و مدیرانش بسیار موفق عمل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه موفقیت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف مرهون زحمات مدیریت فرماندهی و دانش‌آموختگان این دانشگاه است، گفت: در جهت بالا رفتن تجربه و کارآزمودگی و میدان دیدن دانشجویان، اساتید دافوس در طول مدت رزمایشِ آن‌ها، نظارت بر انجام رزمایش دارند.

امیر سیاری با بیان اینکه در دافوس بازی‌ها و کلاس‌های جنگ متفاوتی را در رابطه با چگونگی ارائه عملیات در جنگ برای دانشجویان داریم، عنوان کرد: در برخی زمان‌ها که رزمایش پیچیده، اهمیت آن بالاتر و گستردگی منطقه عملیات بیشتر می‌شود برای طرح‌ریزی عملیات از وجود اساتید دافوس بهره‌برداری می‌کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه اساتید دافوس از تجربیات بالایی برخوردار بوده و توانمندی طرح‌ریزی بالایی دارند، یادآور شد: در بسیاری از رزمایش‌ها از توانمندی‌های دافوس بهره می‌بریم.

وی درباره تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گفت: ما تمامی تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در مورد پیشرفت علم و دانش نظامی و مسائل حاد و حساس دفاعی در کشور را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم و دستورات معظم‌له به‌صورت کامل اجرا شده است.

دریادار سیاری افزود: نگاه ما به آینده است و بایستی متناسب با تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در مورد آینده، آماده شویم تا بتوانیم هر تهدیدی را خنثی کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش درباره تربیت فرماندهان دانشگاه دافوس عنوان کرد: اکثر فرماندهان موفق، دانش‌آموختگان این دانشگاه هستند.

انتهای پیام/ 271

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار