ما متحدیم/ در افتتاحیه فصل جدید اردو‌های راهیان پیشرفت؛

سردار حاجی‌زاده: بسیاری از قهرمانان ملی کشور از قشر دانش‌آموز هستند/ اقتدار امروز کشور مرهون خودباوری ملت ایران است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: حضور دانش‌آموزان به‌عنوان رزمنده و وجود ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز معنادار است و این نشان می‌دهد که بسیاری از قهرمانان ملی کشور از قشر دانش‌آموز هستند.
کد خبر: ۶۰۲۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲ - 11July 2023

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در افتتاحیه فصل جدید اردو‌های راهیان پیشرفت، که در نمایشگاه این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: ممکن است برای شما دانش‌آموزان و نواجوانان عزیز یک سوال پیش بیاید که علت برگزاری این اردو‌ها برای دانش‌آموزان و نوجوانان چیست؛ حال اگر این موضوع بررسی، شرایط کشور تبیین و مسئولیتی که به عهده شما عزیزان است، بازگو شود، قطعاً به آینده توجه بیشتری می‌کنید.

سردار حاجی‌زاده: بسیاری از قهرمانان ملی کشور از قشر دانش‌آموز هستند/ اقتدار امروز کشور مرهون خودباوری ملت ایران است

سردار حاجی‌زاده گفت: در تاریخ همه کشور‌ها حوادث مهمی رخ داده است؛ از جمله ایران عزیز که ۴۴ سال از انقلاب آن می‌گذرد؛ ایران طی این سال‌ها روی گسل حوادث بوده و حادثه‌های مختلفی را در فصل‌های متعدد پشت سر گذاشته است که یکی از مهم‌ترین این حوادث، جنگ تحمیلی هشت ساله بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: جنگی که در یک سوی آن تمام دنیا شامل کشور‌های عربی، اروپا، آمریکا و شوروی سابق (بلوک شرق) به سرکردگی آمریکا به‌عنوان حامی صدام قرار داشتند و در این طرف همه مردم از اقشار مختلف شامل کسبه، بازاری، ارتش، سپاه، سربازان و...، مهم‌ترین قشر نقش‌آفرین در این حادثه، دانش‌آموزان و نوجوانان بودند.

وی افزود: همه دنیا به سرکردگی آمریکا و شوروی سابق در برابر ایران قرار داشتند و این جنگ، تنها عرصه‌ای بود که غرب و شرق با یکدیگر همراه بودند؛ در واقع آن‌ها آمده بودند تا یک‌بار برای همیشه انقلاب اسلامی را در دنیا از بین ببرند. ایران در آن دوران با کمبود تجهیزات و امکانات مواجه بود، اما با وجود این در جنگ تحمیلی، اقشار مختلف جامعه پای کار آمدند.

سردار حاجی‌زاده اضافه کرد: اگر میزان حضور نوجوانان و دانش‌آموزان و تعداد شهدا با عدد و رقم در این عرصه جهاد و جنگ بین‌المللی و مقابله با دشمنان بررسی شود، نقش بی‌نظیر این قشر برای همگان و به‌ویژه شما نوجوانان روشن می‌شود.

سردار حاجی‌زاده: بسیاری از قهرمانان ملی کشور از قشر دانش‌آموز هستند/ اقتدار امروز کشور مرهون خودباوری ملت ایران است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: این اردو‌ها به همین منظور برای آشنایی شما با تاریخ انقلاب و ایران عزیز و نیز آشنا شدن با موقعیت فعلی ایران و میزان پیشرفت و اقتدار برای نقش‌آفرینی در کشور عزیز است.

وی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس با آن‌که نوجوانان و دانش‌آموزان به سن قانونی نرسیده بودند و از نظر قانونی تکلیفی نداشتند و در جنگ مسئولیتی برعهده آن‌ها نبود، ولی احساس مسئولیت و تکلیف‌مداری این قشر موجب شد که جمع زیادی از دانش‌آموزان پای کار دفاع از کشور حاضر شوند. در جنگ تحمیلی ۲۰ درصد از جمعیت نوجوان و دانش‌آموز حضور داشتند و از تعداد کل شهدای دوران دفاع مقدس هم ۲۰ درصد شهدای دانش‌آموز بودند.

سردار حاجی‌زاده افزود: این عددِ بسیار زیادی است؛ چرا که مثلاً از کادر سپاه ۴۰ هزار شهید دادیم و از برادران عزیز ارتشی تعداد زیادی شهید شدند، ولی ارتش و سپاه وظیفه ذاتی‌شان دفاع از تمامیت ارضی کشور است؛ تعدادی از رزمندگان نیز شامل عزیزان سرباز و تعدادی هم در قالب احتیاط فراخوان شده بودند و عده‌ای هم در قالب بسیجی از اقشار مختلف شرکت کرده بودند، ولی عدد حضور دانش‌آموزان به‌عنوان رزمنده و تعداد ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز معنادار است که این یعنی بسیاری از قهرمانان ملی کشور از قشر دانش‌آموز هستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس، نوجوانان و دانش‌آموزان ما در یگان‌ها و تیپ‌ها نقش اساسی داشته و شاکله اساسی یگان‌ها را تشکیل می‌دادند؛ البته باید گفت که نوجوانان در همه حوادث مهم کشور قشر پرچم‌دار بوده و کارنامه درخشانی دارند.

سردار حاجی‌زاده: بسیاری از قهرمانان ملی کشور از قشر دانش‌آموز هستند/ اقتدار امروز کشور مرهون خودباوری ملت ایران است

وی خاطرنشان کرد: در جریان انقلاب اسلامی از سال ۱۳۵۶ که حضور یکپارچه ملت علیه طاغوت به‌صورت علنی شکل گرفت و همه اقشار مختلف حضور پیدا کردند، دانش‌آموزان و نوجوانان نقش بی‌بدیلی داشتند؛ در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هم که جنگ بین‌المللی بود، این قشر در گروه‌های جهادی در حوادث غیرمترقبه نقش بی‌نظیری داشتند.

سردار حاجی‌زاده در ادامه گفت: امروز باید شما نوجوانان و دانش‌آموزان قدر خودتان را بدانید؛ چرا که شما در امتداد نوجوانان و دانش‌آموزانی هستید که در آن دوران در حوادث مختلف نقش‌آفرینی کردند. شما در امتداد همان نقش هستید که بایستی وضعیت کشور منطقه و خودتان را درک کنید تا بتوانید مأموریت خودت را به نحو احسن انجام دهید؛ یک روز مبارزه با طاغوت، یک روز در جنگ تحمیلی و مبارزه با استکبار و روز دیگر در حوزه سازندگی و اقتصاد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تأکید کرد: امروز باید شما عزیزان تاریخ انقلاب و کشور را بدانید. این اردو‌های راهیان پیشرفت برای آگاه شدن شما عزیزان نسبت به تاریخ ۴۴ ساله انقلاب و حوادث رخ‌داده و وضعیت امروز کشور است تا میزان پیشرفت و اقتدار کشور را که بر پایه خودباوری و توان داخلی به دست آمده است، بدانید؛ زیرا آینده متعلق به شماست و شما آینده‌سازان کشور هستید.

وی بیان کرد: خداوند تبارک و تعالی این توفیق را به شما داده که از استعداد‌های بالایی نسبت به سایرین برخوردار هستید و این امکانات تحصیل با کمک‌های ملت ایران برای شما فراهم شده است؛ لذا باید از این موقعیت استفاده بهینه کنید و در شرایط امروز کشور نقش جدی داشته باشید.

سردار حاجی‌زاده: بسیاری از قهرمانان ملی کشور از قشر دانش‌آموز هستند/ اقتدار امروز کشور مرهون خودباوری ملت ایران است

سردار حاجی‌زاده گفت: چندی پیش در دانشگاه مازندران عرض کردم عده‌ای از جوانان کشور با پول مردم درس خوانده و ادامه تحصیل داده‌اند و تعداد کمی از آن‌ها چون هدف نداشتند و دوست و دشمن را تشخیص ندادند، به خارج رفته و در «ناسا» و یا پروژه‌هایی که علیه مردم مظلوم ایران و جهان است، مانند پروژه «استارلینک» که برای دنیا چتر بازکرده و نقشه دارند، حضور یافته و به دشمن خدمت می‌کنند؛ این عاقبت بدی برای یک جوان است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: نسبت به وضعیت گذشته و حال باید تحلیل داشته باشید و دوست و دشمن را گم نکنید؛ چون درس خواندن و کسب علم هدف نیست، بلکه وسیله‌ای است برای رسیدن به قرب الهی، خدمت به مردم و میهن عزیز و مظلومین جهان؛ لذا قدر خود را بدانید و برای نقش‌آفرینی در آینده کشور، آماده باشید.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار