جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش مطرح کرد؛

رصد تحرکات هواگردها در فراتر از مرزها

امیر الهامی گفت: پدافند هوایی بیش از سه هزار و ۶۰۰ نقطه پدافندی در کشور را تحت پوشش عملیاتی خود قرار داده است و تمامی تحرکات پرنده‌ها در فراتر از مرز‌های کشورمان توسط مرزبانان آسمان ایران مورد رصد اطلاعاتی و پایش شبانه روزی قرار دارد.
کد خبر: ۶۰۳۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۷ - 12July 2023

رصد تحرکات در فراتر از مرزهابه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «علیرضا الهامی» جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش امروز (چهارشنبه) با فرماندهان مناطق و گروه‌های پدافندی این نیرو دیدار و در جریان میزان آمادگی دفاعی و توان رزم این یگان‌ها به منظور انجام ماموریت‌های آتی این نیرو قرار گرفت.

امیر سرتیپ الهامی با بیان اینکه بکارگیری تجهیزات و صنایع بومی در یگان‌های عملیاتی و سازمان رزم پدافند هوایی موجب می‌شود دشمن در بکارگیری اصل غافلگیری و انجام محاسبات دچار خطا، اشتباه و ناکارآمدی بشود، اظهار داشت: یکی از بارزترین شاخصه‌های سامانه‌های بومی پدافند هوایی ارتش حفظ توانمندی‌ها، مزیت‌ها، خاصیت‌ها و مشخصه‌های فنی هوایی منحصر به فردی است که در راستای دفاع همه جانبه مثمر ثمر واقع می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: پدافند هوایی بیش از ۳۶۰۰ نقطه پدافندی در کشور را تحت پوشش عملیاتی دقیق خود دارد و تمامی تحرکات پرنده‌ها در فراتر از مرز‌های کشورمان توسط مرزبانان آسمان ایران مورد رصد اطلاعاتی و پایش شبانه روزی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه راهبرد پدافند هوایی ارتش ایجاد امنیت پایدار و صمیمی میان کشور‌های منطقه است، عنوان کرد: حفظ امنیت و آرامش مرز‌های هوایی در اولویت است.

امیر الهامی با تاکید بر اینکه اولین ضربه و سیلی به دشمن را پدافند هوایی می‌زند، گفت: پیشرفت، رشد و تعالی پدافند هوایی ارتش موجب شده کشورمان در زمینه ارتقا علوم پدافندی در حوزه طراحی و تولید سامانه‌های پهپادی، راداری و موشکی جز چند کشور برتر دنیا محسوب شود.

وی با بیان اینکه اولین و مهمترین وظیفه پدافند هوایی مقابله با ورودغیر مجاز هر پرنده به حریم هوایی کشورمان است، تاکید کرد: امنیت تمامی پرواز‌های داخلی، جنگنده‌های نیرو‌های مسلح، بالگرد‌های نظامی و اورژانس، (ترانسفر) پرواز‌های عبوری مسافربری و تجاری خارجی و. بخشی از تلاش‌های شبانه روزی مجموعه عملیاتی پدافند است که شاید ملت شریف کشورمان کمتر در خصوص این وظیفه بسیار ارزشمند و خطیر پدافند اطلاعات، آشنایی و آگاهی داشته باشند.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه واژه «لبه فناوری روز دنیا» یک واژه ثابت شده در پدافند است، گفت: امروز به واسطه همت جوانان برومند سرزمین‌مان و نیز تلاش شبانه روزی صنعت دفاعی و مراکز علمی و آموزشی توانسته ایم با ابتکارات جدید و افق دید وسیع شاهد این موضوع باشیم که لبه فناوری روز دنیا را با دستاورد‌ها و توانمندی‌های خودمان منعطف کنیم.

در پایان این دیدار، فرماندهان مناطق ۹گانه پدافندی به ارائه گزارش در خصوص آخرین وضعیت آمادگی و تجهیز عملیاتی یگان خود متناسب با تهدیدات و چالش‌های احتمالی پرداختند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
پربیننده ها