توسط سپاه سلمان تشریح شد؛

جزئیاتی از عامل دستگیرشده گروهک تروریستی جیش‌الظلم

جزئیاتی از عامل گروهک تروریستی جیش‌الظلم که توسط سپاه سلمان دستگیر،شده، تشریح شد.
کد خبر: ۶۰۳۴۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۶ - 13July 2023

جزئیاتی از عامل دستگیر شده گروهک تروریستی جیش الظلمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس به نقل از روابط عمومی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، ورود اشرار و عناصر تروریستی و گروه‌های تجزیه‌طلب و سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم به اتفاقات هشتم مهرماه زاهدان و ایجاد فضای غبارآلود با هدف بر هم زدن وحدت و امنیت در منطقه جنوب شرق کشور منجر به رخداد‌ها و اتفاقات ناگواری شد.

از این رو پاسداران گمنام امام زمان (عج) سازمان اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان با رصد دقیق حوادث به رهگیری هوشمند لیدر‌ها و عوامل اصلی فعال در اغتشاشات اقدام کردند که در این بین فردی با نام مستعار «صلاح‌الدین» و هویت واقعی «علی نارویی» تحت رصد و رهگیری اطلاعاتی قرار گرفت.

در ادامه با اقدامات سایبری و نفوذ در تلفن همراه این فرد و همچنین اقدامات تامینی تعقیب و مراقب‌های شبانه‌روزی، همکاری تنگاتنگ او با گروهک‌های تروریستی مخالف نظام محرز شد.

در بحبوحه اغتشاشات مهرماه، متهم با دستور مستقیم فردی به نام «قادر» که یکی از سرکردگان گروهک تروریستی «جیش‌الظلم» بوده و وظیفه هدایت عملیاتی صلاح‌الدین را از طریق پیام‌رسان‌های خارجی برعهده داشت، ماموریت تامین سلاح گرم و مهمات جنگی برای اشرار و شورشیان را نیز عهده‌دار شد.

سوژه پس از دریافت ماموریت، به صورت غیرقانونی اقدام به خروج از کشور کرده و در منطقه «دالبندین» پاکستان در مخفیگاه یکی از سرکردگان گروهک با نام «ظاهر شیرانزایی» مستقر شده و پس از آن، مرحله دوم یعنی انتقال به خانه امن دوم و محل تجمع اعضای گروهک محقق می‌شود.

با حضور سرکردگان گروهک در خانه امن و تفهیم ماموریت، صلاح‌الدین به همراه چند تن از عناصر دیگر به پایگاه «حرماگه» محل اصلی آموزش نیرو‌های عملیات‌کننده گروهک انتقال داده می‌شود که طی حضور شش روزه وی در این پایگاه، آموزش‌های فشرده شامل بمب‌های مکانیکی، آهن‌ربایی و کنترلی و شیوه‌های نوین و تخصصی ترور و حذف فیزیکی شخصیت‌های برجسته را فرا می‌گیرد.

در گام بعد یکی دیگر از سرکردگان گروهک با نام «ذاکر شیخ‌زاده» و نام مستعار «ملاعمر» به عنوان افسر هدایت سوژه، ماموریت شناسایی چهره‌های شاخص اطلاعاتی و امنیتی و به‌صورت ویژه مسئولان ارشد سیستان و بلوچستان به قصد ترور مسلحانه را ابلاغ کرده و صلاح‌الدین پاکستان را به مقصد زاهدان ترک می‌کند.

«علی نارویی» که دیگر می‌توان از او به عنوان یک عنصر خبره و آموزش‌دیده تروریست یاد کرد، در ۱۶ فروردین‌ماه امسال، وارد خاک جمهوری اسلامی ایران و استان سیستان و بلوچستان می‌شود و سرانجام قبل از اجرای هرگونه اقدام وحدت‌شکن و مخل امنیت در اقدامی غافلگیرانه توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) سازمان اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان در یکی از خیابان‌های شهر زاهدان دستگیر و تحویل مراجع قضائی می‌شود.

سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم و جریانات ضدانقلاب فعال در شرق کشور، همواره به دنبال ایجاد شکاف قومی و مذهبی میان اهل سنت و تشیع بوده‌اند که به فضل الهی با بصیرت انقلابی مردمان فارس و بلوچ سیستان و بلوچستان و هشیاری پاسداران و حافظان امنیت، توطئه دشمنان انقلاب در بزنگاه‌های مختلف نقش بر آب شده و از دست یافتن به مقاصد شوم خود بازماندند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
پربیننده ها