در آیین اختتامیه نمایشگاه عملکرد و پیشرفت تحقق محله اسلامی بسیج؛

رئیس سازمان بسیج مستضعفین: شرط ارتقای پایگاه‌های بسیج اجرای طرح «محله اسلامی» است

سردار سرتیپ سلیمانی گفت: هر یک از پایگاه‌های بسیج که بتواند طرح محله اسلامی را اجرا کند به پایگاه ویژه ارتقا می‌یابد که این ارتقا مزایایی را در تخصیص امکانات برای پایگاه در پی‌ خواهد داشت.
کد خبر: ۶۰۴۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۶ - 17July 2023

رئیس سازمان بسیج مستضعفینبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین عصر امروز (دوشنبه) در آیین اختتامیه نمایشگاه عملکرد و پیشرفت تحقق محله اسلامی بسیج، اظهار داشت: بعضی از قرارگاه‌های نمونه شهرستان‌ها دستاورد‌های خود را در چارچوب تحقق محله‌های اسلامی طی نمایشگاهی ارائه کردند.

سردار سلیمانی ادامه داد: بسیج به‌عنوان تشکیلات مردمی که امام خمینی (ره) آن را بنیان گذاشتند و در زعامت امام‌ خامنه‌ای شاخ و برگ‌های بسیاری یافت، محل خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: یکی از خلاقیت‌های ذیل بسیج تحقق محله‌های مردم‌سالار اسلامی بود؛ چون فرمان اعتلای بسیج در حال تهیه بود؛ لذا با بررسی‌ای که انجام شد، بر اساس زیست‌بوم محلات مشخص شد که ۵۰ هزار محله وجود دارد؛ بنابراین مقرر شد که ۵۰ هزار محله اسلامی تشکیل شود.

وی افزود: بر این اساس، بعد از صادر شدن فرمان اعتلای بسیج با کمک هیأت اندیشه‌ورز عالی بسیج و مسئولان استان‌ها و با الگوگیری از تجربیات موفق در شهرستان‌ها، طرح محلات اسلامی را تهیه کردیم و به واسطه آن در طی سال ۱۴۰۱ حدود ۱۳ هزار مسجد این مسیر را انتخاب کردند و امسال مسیر برای ۱۶ هزار مسجد پیش‌بینی شد.

سردار سلیمانی اضافه کرد: البته قرار است در طول پنج سال ۵۰ هزار محله اسلامی را محقق سازیم و این یعنی تعداد محلات اسلامی باید رو به توسعه باشد تا بتوانیم طی مدت یادشده به عدد مورد نظر دست یابیم؛ همچنین از مسئولان کشور هم باید مطالبه کنیم تا این محلات را حمایت کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: از مجموع ۷۰ هزار پایگاه بسیج، ۴۵ درصد پایگاه‌ها آماده تحقق محلات اسلامی هستند؛ بر این اساس هر پایگاهی که بتواند این طرح را اجرا کند به پایگاه ویژه ارتقا می‌یابد که این ارتقا مزایایی را در تخصیص امکانات برای پایگاه در پی‌ خواهد داشت.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار