در جمع خبرنگاران؛

سرلشکر سلامی: لزوم توسعه «محله‌های اسلامی»/ دشمن در «میدان» شکست خورده و به بن‌بست رسیده است

فرمانده کل سپاه گفت: یکی از کلید‌های حل مسایل، توسعه محله‌های اسلامی بر بستر پایگاه مقاومت بسیج با مشارکت علما و بسیجیان است که همه مردم باید در این امر همکاری کنند.
کد خبر: ۶۰۴۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴ - 17July 2023

سرلشکر سلامیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه بازدید از نمایشگاه محله‌های اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حقیقتاً امروز با یک رویش جدید از مجاهدت‌ها و تلاش‌های بسیج مواجه شدم که به نظر می‌رسد در امتداد آن فداکاری‌ها، جانبازی‌ها و رشادت‌های بسیج در دوران دفاع مقدس است و بعد از دفاع مقدس نیز تا به امروز این مجاهدت‌ها ادامه داشته است.

سردار سلامی ادامه داد: امروز دقیقاً بسیج در نقطه‌ای قرار دارد که جایگاه و شأن بسیج است. این نهاد کاملاً در متن مردم قرار دارد و با مشکلات آن‌ها و به‌خصوص مشکلات اقشار مستضعف درگیر شده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه فلسفه وجودی بسیج مستضعفین حمایت از مستضعفان و محرومان است، افزود: هدف بسیج زدودن گرد و غبار و فقر از چهره مردم است.

وی درخصوص نمایشگاه محله‌های اسلامی عنوان کرد: محله‌های اسلامی که نشانه‌ها و نماد‌های آن در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، بارقه‌های امید را در دل مردم زنده می‌کند.

سرلشکر سلامی گفت: پس از بازدید از این نمایشگاه، بیش از گذشته به آینده امیدوار شدم و این احساس در من به وجود آمد که بسیجیان می‌توانند با تکرار این الگوها، مسجد به مسجد و محله به محله، تمام محلات را مکان و محلی برای حاکمیت بخشیدن به ارزش‌ها و عواطف انسانی و اسلامی قرار دهند؛ به‌عنوان مثال انفاق، سبقت در خیرات، کمک به ایتام، و نجات جوانان از آسیب‌های اجتماعی و حملات وحشیانه که ابتذال فرد را هدف قرار داده است.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: کلید حل بسیاری از مشکلات ما در گرو تکرار، بسط و امتداد رویداد‌های نمایشگاه محله‌های اسلامی است؛ یعنی ایجاد محله‌های اسلامی در بستر پایگاه‌های مقاومت بسیج قرار دارد.

وی اظهار داشت: امروز بسیج جوهره مردمی بودن خود را نشان داده است؛ اینکه یک نیرو که از بطن و متن مردم برخاسته است و در بطن مشکلات مردم حضور دارد، تماشاچی مسائل نیست و مثل یک نجات غریق عمل می‌کند؛ یعنی به کمک همه می‌شتابد، و این احساس دل‌انگیزی است.

سردار سلامی بیان کرد: پرچم‌داری علما و روحانیون در مساجد بسیار لذت‌بخش است؛ چون جوانان را در زیر پوشش معنوی قرار دادند و پرچم‌دار حل مسائل مردم شدند و به شکل میدانی، علاوه بر موعظه، در حل مسائل اجتماعی پیشگام شدند؛ لذا ما با این حرکت، دشمن را شکست می‌دهیم، به مردم امید می‌دهیم و در صحنه‌های مختلف موفق و پیروز هستیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به جنگ ترکیبی و جنگ شناختی دشمن علیه ملت ایران گفت: تهاجم دشمن به ما بعد جهانی دارد و با تمام امکانات رسانه‌ای، ارتباطی، دیپلماسی و سیاسی، اقتصادی، اطلاعاتی، روانی به جنگ ملت ایران آمده است؛ این جنگ یک جنگ ترکیبی کامل و تمام‌عیار است؛ یعنی تمام جنبه‌های جنگ‌های گذشته را یک‌جا در خود فشرده دارد و بسیج خود را با این شرایط تطبیق داده است؛ بر این اساس، بسیجیان همه باید در برابر این جنگ به حرکت دربیایند و امید دشمن را به یأس تبدیل کنند.

وی تصریح کرد: دشمن در میدان کاملاً شکست خورده، به بن‌بست رسیده و راه نفوذش بسته شده است؛ لذا باید تا پیروزی نهایی این راه را ادامه دهیم.

سرلشکر سلامی اظهار داشت: یکی از کلید‌های حل مسایل، توسعه محله‌های اسلامی بر بستر پایگاه مقاومت بسیج با مشارکت علما و بسیجیان است که همه مردم باید در این امر همکاری کنند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما مشکلات سخت را با کمک مردم پشت سر گذاشتیم، یادآور شد: جنگ تحمیلی یکی از پدیده‌های خطرناک بود که مردم از مسیر بسیج  وارد میدان شدند، دشمن را عقب راندند و کشور را آزاد و استقلال کشور را تضمین کردند، در جنگ جدید هم با مشارکت و حضور تمامی مردم، موفقیت امکان‌پذیر است.

وی با بیان اینکه ما پیشمرگ مردم در میدان خطر و فدایی آن‌ها هستیم، افزود: مردم ما فداکار، صبور و حق‌شناس هستند. دست تک تک آن‌ها را می‌بوسم و افتخار می‌کنم که ما سربازان و خادمان آن‌ها هستیم.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: از خداوند می‌خواهیم که افتخار شهید شدن در راه آرمان‌های مردم را به ما عنایت کند تا به رفقای شهید خود ملحق شویم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها