در بازدید از مناطق مرزی شمال‌غرب کشور؛

سرلشکر باقری: پاسخ پشیمان‌کننده نیروهای مسلح به هرگونه تعرض دشمنان/ هیچ‌گونه مشکل مرزی و امنیتی با کشور آذربایجان نداریم

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: اگر نسبت به مرز‌های کشور و یا منافع جمهوری اسلامی تعرضی صورت بگیرد، نیرو‌های مسلح پاسخ مقتدرانه و پشیمان‌کننده‌ای را به دشمن خواهند داد.
کد خبر: ۶۰۴۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶ - 19July 2023

سرلشکر باقری: پاسخ پشیمان‌کننده نیروهای مسلح به هرگونه تعرض دشمنان/ هیچ‌گونه مشکل مرزی و امنیتی با کشور آذربایجان نداریمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در جریان بازدید از مناطق مرزی شمال‌غرب کشور با بیان اینکه امروز از مناطق مرزی بین ایران و جمهوری خودمختار نخجوان بازدید کردیم، اظهار داشت: هم‌اکنون واحد‌هایی از مرزبانی فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی و همچنین واحد‌هایی از ارتش جمهوری اسلامی جهت برقراری امنیت مرزی و حراست از حدود و ثغور میهن عزیزمان در این مناطق مستقر هستند و مأموریت‌های خود را مطابق با قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی انجام می‌دهند.

سردار باقری وضعیت امنیتی مناطق مرزی شمال‌غرب کشور را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در این بازدید سطح آمادگی همرزمان ما در مرزبانی فرماندهی انتظامی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی را مورد ارزیابی قرار دادیم و بحمدالله همرزمان ما با روحیه بسیار عالی و با توان مناسب و با مهارت کامل مشغول حراست و محافظت از خطوط و نواحی مرز کشور هستند.

وی با تأکید بر اصل حُسن همجواری و توسعه روابط با کشور‌های همسایه گفت: خوشبختانه رابطه ما با کشور آذربایجان در حال توسعه است و هیچ‌گونه مشکلی در مسائل مرزی و امنیتی نداریم. بحمدالله روابط اقتصادی دو کشور نیز روز به روز در حال توسعه و تعمیق است و این بازدید صرفاً یک بازدید دوره‌ای است که از مرز‌های کشور به‌طور سالانه صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: دوستان ما در ارتش و نیروی زمینی هم که در منطقه حضور دارند، به طور طبیعی برای حراست از مرز‌های کشور در این منطقه مستقر و در حال انجام مأموریت هستند.

سرلشکر باقری افزود: در سرکشی از این مناطق شاهد حضور مقتدرانه همرزمان عزیزم اعم از سربازان و همرزمان پایور بودم. بحمدالله این عزیزان از روحیه قوی و شاداب برخوردار بوده و با اقتدار امور محوله را انجام می‌دهند. به‌طور کلی همه امور مربوط به نیرو‌های مسلح در این استان و مناطق مرزی آن به نحو احسن در حال انجام است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر واکنش جمهوری اسلامی نسبت به تخطی و تعرض احتمالی دشمنان به این مرز و بوم، تصریح کرد: مسلماً پاسخ ما مانند دوران دفاع مقدس محکم و مقتدرانه خواهد بود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: قطعاً در هر مرزی و در هر جایی اگر نسبت به مرز‌های کشور و یا منافع جمهوری اسلامی تعرضی صورت بگیرد، نیرو‌های مسلح در گام نخست پاسخ مقتدرانه و پشیمان‌کننده‌ای را به دشمن خواهند داد و متعاقباً در گام بعدی همه ملت ایران به‌طور یکپارچه در برابر دشمن با تمام قوا ایستادگی و متجاوز را نابود خواهند کرد که البته این را همه دنیا می‌داند و دلیل امنیت کشورمان عمدتاً همین موضوع است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار