در آیین اعطای نشان فداکاری به خانواده‌های معظم شهدای؛

سرلشکر موسوی: دفاع مقدس و دفاع از حرم اوج فداکاری ملت ایران است

فرمانده کل ارتش دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم را اوج فداکاری ملت ایران دانست و گفت: ارتش هزار و ۱۸۴ فرمانده شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
کد خبر: ۶۰۴۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵ - 20July 2023

امیر موسوی: هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم اوج فداکاری ملت ایران استبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از شیراز، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در دومین آیین اعطای نشان فداکاری به خانواده‌های معظم شهدای دانش‌آموخته دانشگاه افسری امام علی (ع) نزاجا که در شیراز برگزار شد، دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم را اوج فداکاری ملت ایران دانست و اظهار داشت: ارتش هزار و ۱۸۴ فرمانده شهید تقدیم انقلاب کرده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس و دوران دفاع از حرم اوج فداکاری ملت بزرگ ایران را نشان داد و فرمانده معظم کل قوا در بین این ملت بزرگ و فداکار پرچم و نشان فداکاری را به ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی زمینی ارتش و دانشگاه افسری امام علی (ع) دادند.

وی با اشاره به تقدیم هزار و 184 فرمانده شهید به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهت دفاع از آرمان‌ها و این آب و خاک، گفت: امروز خداوند توفیقی داد که ما به خانواده مکرم 10 شهیدی که از خطه‌ زرخیز و قهرمان‌پرور فارس رشد و نما پیدا کرده و تربیت شده‌اند، در شیراز و در کنار حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) این نشان را اعطا کنیم.

وی افزود: امروز همچنین به یکی از بزرگ‌ترین اسطوره‌های دفاع مقدس، فرمانده بزرگی که در تمام عملیات‌های دوران دفاع مقدس نقش برجسته داشتند به نام امیر سرتیپ کریم عبادت که زاده‌ این خاک پاک هستند، نشان فداکاری اعطا شد.

امیر موسوی یادآور شد: این نشان به شهدای دانش‌آموخته دانشگاه افسری امام علی (ع) نزاجا، فرماندهان برجسته، کسانی که در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم از خود رشادت به خرج داده‌اند اهدا می‌شود و این برنامه حتما تا اهدای نشان به آخرین شهید ادامه پیدا خواهد کرد و البته در باغ شهادت همچنان باز است و تا زمان ظهور امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.

در پایان این مراسم نشان فداکاری توسط فرماندهان نظامی و مسئولان کشوری به خانواده معظم شهید عباس دوران، شهید ابراهیم ذوالفقاری، شهید مسعود انشایی، شهید محمدابراهیم توکلی، شهید هدایت‌الله پاک سرشت، شهید غلامحسین نعمتی، شهید علی ابراهیمی، شهید شاهرخ کشاورز، شهید عبدالرضا بوشهریان، شهید محمدکاظم روستا، شهید عزیزالله پاک نیت و شهید زنده امیر سرتیپ کریم عبادت اهدا شد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها