در نشست سراسری معاونین بسیج اساتید کشور؛

معاون سیاسی سپاه: تلاش دشمن برای امنیتی کردن فضای دانشگاه‌ها/ حضور حماسی در انتخابات نقشه‌های دشمن را خنثی می‌کند

سردار «جوانی» گفت: دشمن به دنبال این است که فضای دانشگاه‌ها را امنیتی کند؛ چون دروغ می‌گوید و متهم می‌کند، بدون اینکه سندی داشته باشد؛ ما نیز باید دانشگاه‌ها را گفتمانی و گفت‌وگومحور کنیم.
کد خبر: ۶۰۴۹۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱ - 21July 2023

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار «یدالله جوانی» معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در نشست سراسری و کارگاه‌های آموزش تخصصی معاونین بسیج اساتید کشور که در تهران برگزار شد، اظهار داشت: یکی از نقاطی که مرکز ثقل حوادث بوده، دانشگاه‌هاست و باید جهاد تبیین به طور جدی در این فضا دنبال شود.

سردار جوانی افزود: اگر یک جامعه بخواهد حیات خود را حفظ کند، باید جهادهایی که به موقع لازم است، انجام شود.

معاون سیاسی سپاه با اشاره به اینکه با جبهه دروغ مواجه هستیم، گفت: ما امروز با جبهه دروغ مواجه هستیم؛ جبهه‌ای که خودش بر پایه دروغ شکل گرفته و از اساس مشکل دارد.

وی ادامه داد: آنچه در بحث جهاد تبیین مطرح شد، کمتر شبیه آن را داریم. رهبر انقلاب فرمودند که جهاد تبیین فریضه واجب فوری است و اتفاقاً ورود اولشان در این بحث در دیدار با دانشجویان بود.

سردار جوانی گفت: امروز آزادی واقعی در جمهوری اسلامی است، ولی بعضی جوانان به اشتباه پرچم دموکراسی را در آمریکا می‌بینند و دم از حقوق بشر و دموکراسی آمریکایی برای بقیه هم‌نسل‌هایشان می‌زنند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران تأکید کرد: اکثر جوانان ما مخاطب شبکه‌های ماهواره‌ای هستند و متأسفانه نهادهای متولی برای آن‌ها برنامه‌ای نداشتند.

وی عنوان کرد: چرا رهبر انقلاب سال‌های قبل جهاد تبیین را به عنوان فریضه مطرح نکرده بودند؟ چون دشمن فکر می‌کرد که نظام نوپا را بتواند با اقدامات حداقلی زمین بزند و به سمت اقدامات رسانه‌ای و دروغ نرفته بود. تمرکز دشمن بر جنگ شناختی است.

سردار جوانی افزود: الحمدلله جمهوری اسلامی در وضعیت خوبی قرار دارد. چند ماه آتی تا پایان سال تعیین‌کننده است؛ هم شروع دوباره دانشگاه‌ها و هم انتخابات را در پیش داریم؛ این موارد را حسب اطلاعات می‌گویم و ذهنی نیست.

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: دشمنان امید دارند در مسیر موفق جمهوری اسلامی بعد از حوادث سال گذشته خللی وارد کنند.

وی با بیان اینکه حضور حماسی در انتخابات امسال نقشه‌های دشمن را خنثی می‌کند، عنوان کرد: دشمن به ماه‌های آینده تا پایان سال امید دارد، اگر بتوانیم با جهاد تبیین در دانشگاه‌ها ورود کنیم و مردم هم در اسفند ماه حماسه بیافریند همه نقشه‌هایشان شوم می‌شود.

سردار جوانی افزود: خروجی گرد و خاک کوی دانشگاه، مجلس ششم شد، این‌ها هم برنامه دارند دانشگاه‌ها را بر هم زنند تا نتیجه‌اش را در انتخابات اسفندماه ببینند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: ثبات و آرامش در جمهوری اسلامی دشمن را به شدت نگران کرده است.

سردار جوانی عنوان کرد: تصورشان این است که انتخابات آخر امسال دوربرگردان شود و مسیر آرامش جمهوری اسلامی تغییر کند، در این فضا جهاد تبیین را به عنوان یکی از اقدامات انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواستند دو عنصر ایمان و امید را از جامعه بگیرند، افزود: شعار زن زندگی آزادی اسم رمز آندولسی کردن ایران است، آن‌ها نتیجه گرفتند دو عنصر را باید از ایران گرفت، طبق فرمایشات رهبر انقلاب این دو عنصر ایمان و امید هستند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران تأکید کرد: اساس جهاد تبیین اقناع و گفت‌وگو بوده و سنجش جهاد تبیین در اقناع‌سازی است.

سردار جوانی با اشاره به اینکه امروز حوزه جنگ ذهن است، افزود: جهادگر تبیین اجازه ندهد دشمن فضا را با دروغ تسخیر کند، امروز حوزه جنگ ذهن است.

وی افزود: جهاد تبین باید قانع‌کننده و مستند باشد. مشکلات هم همیشه وجود دارند، ولی این‌ها نسبت به دستاوردهای جمهوری اسلامی اندک است.

معاون سیاسی سپاه عنوان کرد: دشمن به دنبال این است که فضای دانشگاه‌ها را امنیتی کند؛ چون دروغ می‌گوید و متهم می‌کند، بدون اینکه سندی داشته باشد، ما نیز باید دانشگاه‌ها را گفتمانی و گفت‌وگومحور کنیم.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار