رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا:
سردار شیرازی با بیان اینکه این حرکت عظیم و بزرگ و پیشرفت فعلی در کشور به برکت خون شهدا و بیداری ملت است، گفت: خون شهدا توانست این ملت را رشد دهد؛ لذا ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده شهداست.
کد خبر: ۶۱۸۸۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۷ - 25September 2023

پیشرفت فعلی ایران به برکت خون شهدا استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، دومین کنگره شهدای پایتخت و یادواره شهدای مدافع امنیت جامعه کارگری شهید «حسین تقی‌پور» با حضور سردار «محمد شیرازی» رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا و سردار «حسن حسن‌زاده» فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ و با حضور خانواده معزز شهدا و جانبازان عصر امروز برگزار شد.

سردار شیرازی در این مراسم اظهار داشت: مردم ما شهدا را دوست می‌دارند، به خاطر اینکه شهدای ما ایثار کردند؛ از حیات خودشان، از آسایش خودشان گذشتند؛ رفتند در میدان‌های نبرد و جان خودشان را تقدیم کردند. این اتفاق مسأله کوچکی نیست؛ در مقام توصیف، انسان می‌تواند حرف‌های زیادی بزند، امّا در مقام عمل، ایمان‌های بالا، عزم‌های استوار و پولادین لازم است که انسان بتواند در این میدان وارد شود که شهدا این کار را کردند.

وی ادامه داد: این حرکت عظیم و بزرگ و پیشرفت فعلی در کشور به برکت خون شهدا و بیداری ملت است؛ خون شهدا توانست این ملت را رشد دهد، ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده شهدا است.

رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا با اشاره با اینکه یاد دفاع مقدس باید در ذهن ما بماند، افزود: لازم است تا سبک زندگی شهیدانمان را برای جوان‌های خود ترسیم کنیم، جنگ تحمیلی مسأله کوچکی نبود؛ ما هنوز هم برای مخاطبان خود نتوانسته‌ایم ابعاد مختلف جنگ تحمیلی را تشریح کنیم.

سردار شیرازی با ذکر آنکه برخی تلاش کردند یاد دفاع مقدس و آن رشادت‌ها و شجاعت‌ها را کمرنگ کنند، تاکید کرد: رهبری در مورد زوایای دفاع مقدس فرمودند که در دفاع مقدس از چه دفاع می‌شد و دفاع در مقابل چه کسی بود؛ این دفاع را چه کسی انجام می‌داد و آثار و دستاورد‌های این دفاع چه بود که بایستی ماهیت انقلاب و مبارزات مردم مسلمان خود را نشان دهیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین چیزی که خدا به ما هدیه داد و رهبری نیز در رابطه با آن تاکید دارند، باور به خود است؛ رهبری تلاش کردند باور «ما می‌توانیم» در ملت ایران ایجاد شود که دشمن نیز تلاش دارد که القا کند ما نمی‌توانیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها